„Financial Times“ remiasi žurnalistų žinion patekusiais slaptais Rusijos kariniais dokumentais. Į juos įtraukta net 160 objektų, kurie numatyti kaip smūgių taikiniai.

Gauti dokumentai yra įtraukti į 29 įslaptintus Rusijos karinius failus, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama karininkų rengimui galimam konfliktui prie rytinės šalies sienos 2008–2014 metų laikotarpiu ir iki šiol aktualiam Rusijos strategijai, rašo „Financial Times“.

Tiltai ir keliai įvardijami kaip taikiniai, kuriuos atakuojant pavyktų sustabdytas karių persigrupavimą operatyvinių veiksmų teritorijose. Publikacijos autoriai pažymi, kad Maskvai kelia nerimą rytinio flango būklė, kad Rusijos kariškiai būgštauja dėl rytinių šalies sienų pažeidžiamumo karo su NATO atveju: tos sienos, esą, nebūtų patikimai apsaugotos nuo amerikiečių ir jų sąjungininkų atakų.

Pasak buvusio NATO ginkluotės kontrolės vadovo Williamo Alberque’o, nutekinti dokumentai ir Šiaurės Korėjos karių siuntimas į Rusiją, kad prisidėtų prie karo Ukrainoje, galutinai įrodė, kad Europos ir Azijos karo veiksmų teatrai yra tiesiogiai ir neatskiriamai susiję.

„Financial Times“ žurnalistai primena, kad JAV yra sutelkusios dideles pajėgas Pietų Korėjoje ir Japonijoje. Po to, kai Rusijos pajėgos visa jėga įžengė į Ukrainą, abidvi šalys prisijungė prie eksporto kontrolės koalicijos, kurios misija – daryti spaudimą Kremliaus karo mašinai.

Nutekintame Rusijos taikinių sąraše minimos Japonijos ir Pietų Korėjos pajėgų vadavietės, radiolokaciniai įtvirtinimai, oro pajėgų bazės, karinio jūrų laivyno objektai, taip pat kelių transporto ir geležinkelių tuneliai. Kaip prioritetinis taikinys įvardijama ir energetikos infrastruktūra.

Kaip teigia žurnalistai, Rusijos sudarytas taikinių sąrašas yra ypač detalus. Pavyzdžiui, komentaruose prie eilučių, kuriose įrašyti Pietų Korėjos vadaviečių bunkeriai, apskaičiuota, kiek pajėgų prireiktų gynybai pralaužti.

Anot publikacijos autorių, Rusijos planai byloja apie beribį pasitikėjimą savomis raketų sistemomis, nors jis veikiausiai yra perdėtas. Tarkim, per karą su Ukraina paaiškėjo, kad rusų gamybos raketa Ch-101, kurią buvo planuota panaudoti per hipotetinę misiją prieš Okuširio salą, nėra tokia „slapta“, kaip kai kas manė, ir sunkiai prasiskverbia pro teritorijas, kuriose veikia oro gynyba. Ta raketa pasirodė esanti ir ne tokia tiksli, kokia turėtų būti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)