Vietos menininkė, 80 metų Cecilia Gimenez gynė savo savanorišką darbą teigdama, kad irstančią freską „Ecce Homo“ („Štai žmogus“) restauravo todėl, kad šio darbo nesiėmė niekas kitas.

Vos tik jos darbo rezultato nuotraukos pasklido po visą pasaulį, turistai freskos pažiūrėti ėmė plūsti miniomis. Tačiau žmonės aukoti bažnyčiai nebuvo linkę. Tuomet nuspręsta iš lankytojų, norinčių pamatyti „Ecce Mono“ („Štai beždžionė“), kaip kūrinys pramintas, imti užmokestį. Vienuolyno savininkas, Šventosios Dvasios ligoninės fondas, pranešė taip per keturias dienas surinkęs 2 tūkst. eurų, praneša „Ars Technica“.

Restauratorė mėgėja Cecilia Gimenez (dešinėje), NBC nuotr.
Teisininkus pasisamdė ir bažnyčia, norinti apsaugoti savo pajamas. „Laimei, C. Gimenez nenori pasipelnyti iš interneto vartotojų, kurie visame pasaulyje dalinosi nuotraukomis ir juokėsi iš jos meno bei pažeidė autorines teises“, – pastebi „Ars Technica“.

Tuo metu šiaurės Ispanijos Borjanos miestui, turinčio apie 30 tūkst. gyventojų, tenka susitaikyti su tuo, kad atsidūrė pasaulinės pajuokos centre. Nors miesto mero piligrimų antplūdis iš pradžių nedžiugino, daugelis nesiskundžia papildomais eurais, kuriuos pavyksta uždirbti iš turistų.

Šiaurės Ispanijos dienraštis „El Correo“ pažymi, kad pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pasiūlė „nuo 12 eurų kainuojančius lėktuvo bilietus į Saragosą“ iš visų oro uostų, kuriuose dirba, kad žmonės galėtų pamatyti „kūrybingą restauraciją“.

Miesto pareigūnai ketino atitaisyti C. Gimenez darbą, tačiau maždaug 18 tūkst. peticiją internete pasirašiusių žmonių pareikalavo išsaugoti freską tokią, kokia ji yra dabar.