Garsiųjų skulptorių Vincento ir Benjamino Jakševičių giminaitė, ne vienerius metus mynusi Panevėžio savivaldybės slenkstį dėl jų sukurtų skulptūrų senosiose miesto kapinėse sutvarkymo, dabar džiaugiasi, kad meno vertybės bent toliau neyra.
Jėzus Kristus
433 straipsnių
Jėzus Kristus (Jėzus iš Nazareto arba tiesiog Jėzus; gimė apie 6 ar 4 m. pr. m. e., mirė apie 30 m.) – svarbiausia asmenybė krikščionybėje. Manoma, jog Jėzus Kristus išpildė Senojo Testamento pranašystes, kurių svarbiausia buvo jo nukryžiavimas. Kristaus mokinių – apaštalų – misijos metu, jo pasekėjai imti vadinti krikščionimis. Krikščionys tiki, kad Jėzaus Kristaus mirtis ir prisikėlimas atkūrė praeityje prarastą žmogaus galimybę į amžinąjį gyvenimą.
Dvasia Jėzų paakino nukeliauti į dykumą. Jis praleido dykumoje keturiasdešimt dienų šėtono gundomas, buvo kartu su žvėrimis, ir angelai jam tarnavo (Mk 1, 12–13).
Kunigas įvardijo, kaip jausti mažiau liūdesio per didžiąsias metų šventes: nesivaikykime iliuzijos (2)
Kad darytume gerus darbus ir pradžiugintume mums svarbius žmones, laukti kalendorinių Kalėdų nereikia. Bent jau taip įsitikinęs Krekenavos bazilikos rektorius, Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. dr. Gediminas Jankūnas. „Nereikia laukti Kalėdų, kad ką nors pradžiugintum ir aplankyt...
Jėzaus Kristaus, Dievo Sūnaus, gerosios naujienos pradžia, kaip pranašo Izaijo parašyta: „Štai aš siunčiu pirma tavęs savo pasiuntinį, kuris nuties tau kelią. Tyruose šaukiančiojo balsas: ‚Taisykite Viešpačiui kelią! Ištiesinkite jam takus!‘“ (Mk 1, 1–3).
Anuo metu Jėzus kalbėjo savo mokiniams: „Kai ateis Žmogaus Sūnus savo šlovėje ir kartu su juo visi angelai, tada jis atsisės savo garbės soste. Jo akivaizdoje bus surinkti visų tautų žmonės, ir jis perskirs juos, kaip piemuo atskiria avis nuo ožių. Avis jis pastatys dešinėje, ožius – kairėje.
Archeologai pirmą kartą aptiko molines lenteles, ant kurių užrašytas tekstas iki šiol nežinoma kalba: žmonės ja bendravo prieš 3000 metų (1)
Turkijoje archeologai rado mįslingą tekstą, išdėstytą vienoje iš dešimčių tūkstančių senovinių molinių lentelių. Spėjama, kad tekstas buvo parašytas Hetitų imperijos laikais antrą tūkstantmetį prieš Kristų.
Anuo metu Jėzus kreipėsi į minią ir į savo mokinius: „Į Mozės krasę atsisėdo Rašto aiškintojai ir fariziejai. Todėl visa, ką jie liepia, darykite ir laikykitės, tačiau nesielkite, kaip jie elgiasi, nes jie kalba, bet nedaro. Jie riša sunkias, nepakeliamas naštas ir krauna žmonėms ant pečių, o patys ...
Anuo metu fariziejai, išgirdę, kad Jėzus privertęs nutilti sadukiejus, susirinko draugėn, ir vienas iš jų, Įstatymo mokytojas, mėgindamas jį, paklausė: „Mokytojau, koks įsakymas yra didžiausias Įstatyme?“ Jėzus jam atsakė: „Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa širdimi, visa siela ir visu protu. Tai didž...
Anuo metu fariziejai pasitraukė ir tarėsi, kaip Jėzų sugauti kalboje. Jie nusiuntė pas jį savo mokinių kartu su Erodo šalininkais paklausti: „Mokytojau, mes žinome, kad esi tiesakalbis, mokai tikro Dievo kelio ir niekam nepataikauji, nes nežiūri žmonių poaukščių. Tada pasakyk, kaip manai: valia mokė...
Neretai šalys, pristatydamos savo išskirtinumus, pabrėžia ypatingą ryšį su krikščioniškuoju pasauliu. Visame pasaulyje yra pagarsėjusių pastatų ar paminklų, pavyzdžiui, Kristaus Atpirkėjo Rio de Žaneire, Brazilijoje, kurie privilioja turistus. Bet ar esate girdėję apie Kristu tal-Bahhara – paminklą ...
Anuo metu Jėzus kalbėjo aukštiesiems kunigams ir tautos seniūnams: „Pasiklausykite kito palyginimo. Buvo šeimininkas, kuris įveisė vynuogyną, sumūrijo aptvarą, įrengė spaustuvą, pastatė bokštą, išnuomojo vynininkams ir iškeliavo į svetimą šalį.
Anuo metu Jėzus bylojo aukštiesiems kunigams ir tautos seniūnams: „Kaip jūs manote? Vienas žmogus turėjo du sūnus. Kartą jis kreipėsi į pirmąjį, sakydamas: ‚Vaike, eik ir padirbėk šiandien vynuogyne‘. Šis atsakė: ‚Nenoriu‘, bet vėliau apsigalvojo ir nuėjo dirbti. Paskui tėvas kreipėsi į antrąjį sūnų...
Anuo metu Jėzus pasakė savo mokiniams palyginimą: „Su Dangaus Karalyste yra panašiai kaip su šeimininku, kuris anksti rytą išėjo samdytis darbininkų savo vynuogynui.
„Anuo metu Petras priėjo prie Jėzaus ir paklausė: ‚Viešpatie, kiek kartų turiu atleisti savo broliui, kai jis man nusikalsta? Ar iki septynių kartų?‘ Jėzus jam atsakė: ‚Aš nesakau tau – iki septynių, bet iki septyniasdešimt septynių kartų‘“ (Mt 18, 21–22).
Plungės miesto širdyje, Senamiesčio aikštėje, veikiančią Vieno kūrinio galeriją papuošė garsaus menininko Dainiaus Liškevičiaus kūrinys „Postliudija II“ – fotografija, įamžinusi menininką, gulintį ant rašytojos Žemaitės skulptūros kelių kaip Jėzų Kristų garsiojoje „Pietos“ skulptūroje.
Anuo metu Jėzus tarė Simonui Petrui: „Ir aš tau sakau: tu esi Petras – Uola; ant tos uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią, ir pragaro vartai jos nenugalės. Tau duosiu Dangaus Karalystės raktus; ką tu suriši žemėje, bus surišta ir danguje, ir ką atriši žemėje, bus atrišta ir danguje“ (Mt 16, 18–19).
Anuo metu Jėzus pasitraukė į Tyro ir Sidono sritį. Ir štai iš ano krašto atėjo viena moteris kanaanietė ir šaukė: „Pasigailėk manęs, Viešpatie, Dovydo Sūnau! Mano dukterį baisiai kankina demonas!“ Bet Jėzus neatsiliepė.
Kai minia buvo pasotinta, Jėzus iškart liepė mokiniams sėsti į valtį ir pirma jo irtis į kitą krantą, kol jis atleisiąs minią.
Anuo metu Jėzus bylojo minioms: „Su Dangaus Karalyste yra kaip su dirvoje paslėptu lobiu. Atradęs jį, žmogus niekam nesako; iš to džiaugsmo eina, parduoda visa, ką turi, ir perkasi tą dirvą. Vėl su Dangaus Karalyste yra kaip su pirkliu, ieškančiu gražių perlų. Atradęs vieną brangų perlą, jis eina, p...
Anuo metu Jėzus pateikė minioms kitą palyginimą: „Su Dangaus Karalyste yra kaip su žmogumi, kuris pasėjo savo dirvoje gerą sėklą. Žmonėms bemiegant, atėjo jo priešas, pasėjo kviečiuose raugių ir nuėjo sau. Kai želmuo paūgėjo ir išplaukėjo, pasirodė ir raugės. Šeimininko tarnai atėjo ir klausė: ‚Šeim...