Remiantis įvairiais dokumentais, pranešimais ir psichologinio karo komandos susirinkimų protokolais, Kremliaus kampanijos Europoje tikslas buvo sėti susiskaidymą, diskredituoti Ameriką ir sumažinti paramą Ukrainai.

277 lapų dosjė detaliai apibūdinti Rusijos planai užkariauti europiečių širdis ir protus.

Viename Rusijos bedrovės „Social Design Agency“ pranešime išdėstytas planas patiems rašyti žinutes ir komentarus socialiniuose tinkluose, siekiant išvengti socialinės žiniasklaidos įmonių botų filtrų.

„Social Design Agency“ vadovauja Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos vadovo pavaduotojas Sergejus Kirijenka, nurodyta FTB teismui pateiktuose dokumentuose.

Kaip teigiama rusiškame dokumente, kampanijos tikslas – „sukelti racionalią (pavyzdžiui, „kodėl privalome padėti Ukrainai?“) ir emocinę (pavyzdžiui, „amerikiečiai yra tikri šunsnukiai!“) žmonių reakciją“.

Psichologinės operacijos įgyvendinimas taip pat buvo paremtas klaidinančiai panašiais domenais, skirtais melagingiems straipsniams ir turiniui platinti, sudarant įspūdį, kad jį paskelbė žinomos Vakarų naujienų agentūros.

Rusai turėjo šias naujienų agentūras ir dienraščius imituojančius domenus: „Reuters“, „Der Spiegel“, „Bild“, „Le Monde“, „Le Parisien“, „Welt“, FAZ, „Süddeutsche Zeitung“, „Delfi“ ir kt. Už domenus buvo atsiskaitoma kriptovaliuta, pavyzdžiui, bitkoinais.

Anot rusų psichologinių operacijų komandos, Vokietija yra ypač pažeidžiama, kalbant apie Rusijos įtaką.

„Vokiečiai yra labiau priklausomi nei prancūzai“, – rašoma viename iš rusiškų dokumentų, tikriausiai turint omenyje Vokietijos ekonominę priklausomybę nuo rusiškų dujų ir eksporto.

„Visų pirma, turime diskredituoti JAV, Jungtinę Karalystę ir NATO, antra, įtikinti vokiečius priešintis „neveiksmingai sankcijų politikai“, – vieną iš vidaus pranešimų pacitavo FTB agentai.

Kitame „Social Design Agency“ dokumente aprašyta operacija „Tarptautinio konflikto kurstymas“, nukreipta konkrečiai prieš Prancūziją ir Vokietiją.

Jos tikslas: „Eskaluoti vidaus įtampą... Rusijos Federacijos interesų labui“ bei „kurstyti konfliktus ir dirbtinai kurti konfliktines situacijas“, pasitelkiant melagingus straipsnius, nuomonės formuotojus, taip pat žinutes ir komentarus socialiniuose tinkluose.

Dokumente rašoma, kad šia operacija siekiama „destabilizuoti visuomenę“ Prancūzijoje ir Vokietijoje, „platinant papildomus melagingus naratyvus, sufalsifikuotus vaizdo įrašus, dokumentus ir telefoninių pokalbių įrašus, komentuojant socialiniuose tinkluose bei skelbiant tikras ir išgalvotas nuomonės formuotojų citatas“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)