Anksčiau antradienį socialiniame tinkle paskelbtame pranešime D. Trumpas teigė, kad susitarimas buvo pasiektas ir kad kito mėnesio debatų taisyklės bus tokios pat, kaip ir birželio 27 dieną CNN debatuose, kuriuose jis dalyvavo su JAV prezidentu Joe Bidenu, po kurių dėl prasto pasirodymo pastarasis pasitraukė iš rinkiminės kovos.
„Debatai vyks atsistojus, todėl kandidatai negali atsinešti užrašų ar kontrolinių lapų. Be to, ABC mus patikino, kad tai bus „sąžiningi ir teisingi“ debatai ir kad nė vienai pusei nebus iš anksto pateikti klausimai“, – rašė D. Trumpas.
CNN debatuose nebuvo tiesioginės auditorijos. D. Trumpo įraše apie tai neužsimenama.
Tačiau K. Harris kampanija nurodė, kad dėl debatų sąlygų nebuvo susitarta.
„Abu kandidatai viešai išreiškė savo norą debatuoti su neišgarsintais mikrofonais visą debatų laiką, kad kandidatai galėtų iš esmės pasikeisti nuomonėmis, tačiau panašu, kad D. Trumpas leidžia savo vadybininkams jį pergudrauti. Liūdna!“ – sakoma kampanijos pareiškime, pašiepiančiame D. Trumpo pastaraisiais metais įprastą ’liūdna’ vartojimą savo pasisakymuose.
Pirmadienį kandidatų kampanijos susikirto dėl anksčiau sutartų debatų: viceprezidentės komanda siekė grįžti prie įjungtų mikrofonų, o D. Trumpas grasino visiškai pasitraukti iš debatų, užsiminęs, kad kanalas ABC yra šališkas.
K. Harris kampanija teigė norinti, kad transliuotojas kandidatų mikrofonus paliktų įjungtus viso renginio metu, o ne išjungtus, kai kalbės jų oponentas, kaip buvo per paskutinius prezidento debatus tarp J. Bideno ir D. Trumpo.
Apžvalgininkų vertinimu, vadinamieji „karštieji mikrofonai“ gali padėti arba pakenkti politiniams kandidatams, nes juose galima užfiksuoti netyčinius komentarus, kurie kartais nebūna skirti visuomenei.
Nors D. Trumpo komanda teigė, kad jau susitarė dėl išjungtų mikrofonų, vėliau pats D. Trumpas žurnalistams sakė, kad pageidauja, jog jo mikrofonas liktų įjungtas.
Įjungtas mikrofonas gali pademonstruoti Trumpo trūkumus
BBC korespondento Stepheno Collinsono vertinimu, siekdama pakoreguoti debatų taisykles ir niekada nenutildyti kandidatų mikrofonų, K. Harris komanda siekia suteikti progą D. Trumpui pačiam sau pakenkti, jei jis pertraukinėtų ir įžeidinėtų savo oponentę.
Jo teigimu, atviras mikrofonas būtų išbandęs respublikonų kandidato savidiscipliną debatuose su K. Harris tuo metu, kai demokratų strategai prašo jį laikytis klausimų dėl politikos ir atsisakyti įžeidinėjimų savo paties kampanijos labui.
Per daug kalbėdamas ir atvirai negerbdamas moters, turinčios galimybę tapti pirmąja juodaode prezidente, D. Trumpas padėtų K. Harris kampanijai. Ji taip pat turėtų progą pademonstruoti stiprybę pasipriešinti respublikonų kandidatui. D. Trumpo pasisakymai, kurie atrodytų kaip seksistiniai ar turintys rasistinį atspalvį, galėtų atstumti moteris, mažumas ir priemiesčių rinkėjus. Jie gali būti labai svarbūs svyruojančiose valstijose.
D. Trumpo nemalonaus elgesio vaizdai atitiktų platesnį K. Harris kampanijos sumanymą, kurį ji paaštrino per praėjusią savaitę vykusį Demokratų partijos suvažiavimą, esą amerikiečiai turi „trumpalaikę galimybę pamiršti praeities kartėlį, cinizmą ir skaldančias kovas“.
„Viceprezidentė nori, kad Amerikos žmonės pamatytų nevaržomą D. Trumpą, nes būtent tai ir gausime, jei jis vėl taps prezidentu, – CNN žurnalistui Alexui Marquardtui sakė K. Harris kampanijos atstovas Ianas Samsas. – Manau, kad šiuose rinkimuose ir šią akimirką svarbu, kad Amerikos žmonės scenoje pamatytų pasirinkimą tarp dviejų kandidatų.“
CNN politikos komentatorė Maria Cardona pateikė dar vieną priežastį, kodėl K. Harris gali norėti įjungto mikrofono.
„Neužgarsinti mikrofonai suteiks jai galimybę kontroliuoti tiek tai, ką ji sako..., tiek tikrinti faktus vietoje“, – sakė demokratė M. Cardona.