Tačiau vyriausybė ryžtingai nusiteikusi įveikti šiuos iššūkius, sakė C. Lam.
Jos administracijos atsisakymas atsižvelgti į politinius reikalavimus supykdė demonstrantus, raginančius reformuoti rinkimų sistemą ir atlikti nepriklausomą tyrimą dėl brutalių policijos veiksmų.
Antradienį per spaudos konferenciją žurnalistų paklausta apie tokio tyrimo galimybę, C. Lam atsakė: „Mums nereikia eiti šiuo keliu.“
Pirmuosius protestus mieste pernai birželį įžiebė mėginimai priimti įstatymą, kuris būtų leidęs autonominėje teritorijoje areštuotus įtariamuosius perduoti tarnyboms žemyninėje Kinijoje. Įstatymo projekto buvo atsisakyta, tačiau protestų judėjimas perėjo prie platesnių reikalavimų užtikrinti didesnę demokratiją, kuriuos pakurstė visuomenėje tvyrantis nepasitikėjimas centrine vyriausybe Pekine.
Honkongas valdomas pagal principą „viena šalis, dvi sistemos“, sutartą su Pekinu, kai ši buvusi Didžiosios Britanijos kolonija 1997 metais buvo grąžinta Kinijai. Honkongo piliečiai turi daug daugiau teisių negu žemyninės Kinijos gyventojai, bet protestuotojai tvirtina, kad šios laisvės yra varžomos, nuolat didėjant Pekino centrinės valdžios kišimuisi.
Antradienio spaudos konferencijoje C. Lam taip pat pamėgino išsklaidyti nuogąstavimus dėl kvėpavimo takų ligos, kuria galėjo užsikrėsti kai kurie Honkongo gyventojai, neseniai lankęsi Kinijos centriniame Uhano mieste.
Hubėjaus provincijoje esančiame Uhane 59 asmenys gydomi dėl nežinomos kilmės virusinės pneumonijos.
C. Lam spaudos konferencijoje atsisakė komentuoti Pekino centrinei vyriausybei Honkonge atstovaujančio Ryšių biuro vadovo pakeitimą.
Ryšių biuro direktorius yra aukščiausio rango Kinijos politinis pareigūnas Honkonge. Ankstesnis biuro vadovas Wang Zhiminas buvo atleistas iš pareigų, o savaitgalį į šį postą buvo paskirtas Luo Huiningas.