„Visiškai pritariame tam, kad kuo greičiau būtų atkurta taika ir stabilumas“, sakė N. Modis Kremliaus ir televizijos transliuotame susitikime su V. Putinu Kazanės mieste.
Čia V. Putinas prieš tai pasitiko svečią jį apsikabindamas ir gyrė gerus dvišalius abiejų šalių santykius. N. Modis yra vienas iš daugiau kaip 20 valstybių ir vyriausybių vadovų, atvykusių į Rusiją dalyvauti BRICS viršūnių susitikime.
Problemas reikia spręsti taikiai, pažymėjo N. Modis. Kadangi Indijai rūpi humanitariniai reikalai, šalis esą palaiko kontaktą su visomis pusėmis ir taip pat yra pasirengusi ir ateityje „teikti bet kokią paramą“, kad būtų nutrauktas karas. Jis norįs per tolesnius pokalbius su V. Putinu išsamiau aptarti šį klausimą, sakė N. Modis.
Indijos premjeras liepą jau kartą lankėsi Rusijoje. Jos apsikabinimo su V. Putinu gestas sukėlė pyktį Ukrainoje, nes rusų raketų smūgis prieš tai sugriovė vaikų ligoninę Kyjive. Vėliau N. Modis per vizitą Kyjive apsikabino ir Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.
PAR prezidentas teigia laikąs Rusiją „vertinga sąjungininke ir drauge“
Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Cyrilas Ramaphosa antradienį per susitikimą Rusijos vadovu Vladimiru Putinu BRICS aukščiausiojo lygio susitikime Kazanėje sakė, kad laiko Maskvą „vertinga sąjungininke“ ir drauge.
Dviejų dešimčių šalių lyderiai turėtų atvykti į Rusijoje tris dienas vyksiantį susitikimą, nes V. Putinas siekia sukurti valstybių aljansą, kurio tikslas – mesti iššūkį, kaip jis vadina, Vakarų „hegemonijai“.
„Mes ir toliau laikome Rusiją vertinga sąjungininke, svarbia drauge, kuri mus palaikė nuo pat pradžių: nuo mūsų kovos prieš apartheidą dienų iki dabar“, – pasak AFP reporterio, per pokalbį su V. Putinu sakė C. Ramaphosa.
V. Putinas sakė, kad Maskvos santykiai su Pietų Afrika grindžiami „strategine partneryste, lygybe ir abipuse pagarba“.
„Ir, žinoma, Rusija teikia ypatingą reikšmę santykių su Afrikos žemyno šalimis stiprinimui“, – pridūrė Kremliaus vadovas.
BRICS 2023 metų aukščiausiojo lygio susitikimas vyko Johanesburge, tačiau V. Putinas jame asmeniškai nedalyvavo po to, kai Tarptautinis baudžiamasis teismas, kurio narė yra PAR, išdavė jo arešto orderį.
Pietų Afrika susilaikė balsuojant dėl JT rezoliucijų, smerkiančių Rusijos 2022 metų vasarį pradėtą invaziją prieš Ukrainą, tačiau ragino užbaigti karą ir pernai inicijavo Afrikos „taikos misiją“ abiejose šalyse.
Kinijos vadovas per susitikimą su Putinu pasidžiaugė ryšiais su Rusija šiame „chaotiškame“ pasaulyje
Kinijos vadovas Xi Jinpingas antradienį, susitikęs su prezidentu Vladimiru Putinu per BRICS aukščiausiojo lygio susitikimą Kazanėje, pasidžiaugė savo šalies ryšiais su Rusija šiame „chaotiškame“ pasaulyje.
„Pasaulis išgyvena gilius pokyčius, kokių nematėme jau šimtmetį, o tarptautinė padėtis yra chaotiška ir persipynusi tarpusavyje“, – sakė Xi V. Putinui, girdamas „gilią draugystę“ tarp jųdviejų šalių.
Kinija ir Rusija, sakė Xi, „nuolat gilina ir plečia visapusišką strateginį koordinavimą ir praktinį bendradarbiavimą“.
Ryšiai „suteikė stiprų postūmį abiejų šalių vystymuisi, atgaivinimui ir modernizavimui“, sakė Kinijos vadovas. Taip pat jie „svariai prisidėjo prie tarptautinės lygybės ir teisingumo palaikymo“, pridūrė jis.
Maskva ir Pekinas užmezgė glaudesnius ryšius po to, kai 2022 metų vasarį Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje, ir šis aljansas sukėlė nerimą Vakaruose, nes abi šalys siekia plėsti savo įtaką pasaulyje.
Kinija ir Rusija paskelbė apie „beribę“ partnerystę prieš pat Maskvai pradedant puolimą Ukrainoje, kurio Pekinas niekada nepasmerkė.