„Ši vadinamoji taikos misija buvo ne kas kita, kaip pataikavimo misija“, – kreipdamasi į Europos Parlamentą (EP) sakė ji.

„Rusija tikisi, kad Europa ir Vakarai atlėgs, o kai kas Europoje tai ir daro“, – kalbėjo U. von der Leyen, kuri parlamente siekė užsitikrinti palaikymą antrai penkerių metų kadencijai EK pirmininkės poste.

V. Orbanas, kurį ji apibūdino tik kaip „Europos Sąjungos ministrą pirmininką“, liepos 5 d. nuvyko pasimatyti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Jo vizitas buvo surengtas likus dviem dienoms iki to, kai nuo Rusijos raketų Ukrainoje nukentėjo vaikų ligoninė.

„Šis smūgis nebuvo klaida. Tai buvo šiurpinanti Kremliaus žinutė mums visiems“, – tikino U. von der Leyen.

V. Orbano vizitas Maskvoje sukėlė didelį ES pyktį. Vengrija šiuo metu rotacijos tvarka pirmininkauja blokui. Kai kurie lyderiai ir pareigūnai akcentavo, kad V. Orbanas savo kelionės metu neatstovavo ES.

Savarankiška diplomatinė iniciatyva paaštrino ES tvyrančią įtampą dėl Vengrijos, kuriai skirtos bloko lėšos jau prieš tai buvo įšaldytos dėl įtariamų demokratinių bei teisinės valstybės principų pažeidimų.

U. von der Leyen šią savaitę nurodė aukščiausiems ES pareigūnams nedalyvauti susitikimuose, kuriuos Vengrija turėtų surengti kaip bloko pirmininkė, ir siųsti tik žemesnio rango valstybės tarnautojus.

Ketvirtadienį parlamente ji atmetė V. Orbano iškeltą tikslą kartu su V. Putinu ieškoti būdų, kaip užtikrinti taiką Ukrainoje.

„Niekas nenori taikos labiau, nei Ukrainos žmonės – teisingos ir ilgalaikės taikos laisvoje ir nepriklausomoje šalyje. Europa palaikys Ukrainą tiek, kiek reikės“, – pabrėžė U. von der Leyen.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją