Tačiau dabar Iranas daro tai, ko Vašingtonas reikalavo nedaryti, o Kinija toliau laikosi savo kurso. JAV ir jų sąjungininkės iš tiesų vis labiau nerimauja dėl to, kokiu tempu ir intensyvumu šios trys šalys, kartu su Šiaurės Korėja, stiprina ryšius, siekdamos mesti iššūkį Amerikos įtakai, nors ir susiduria su vienomis iš griežčiausių sankcijų, kokias Vakarai kada nors yra įvedę, teigia pareigūnai, paprašę neviešinti jų pavardžių aptariant neviešo pobūdžio klausimus.

Toks atviras nepaklusnumas atitinka tai, ką išorės ekspertai, – o vis dažniau ir JAV bei sąjungininkių pareigūnai, – vertina kaip gilėjančius Vašingtono sunkumus siekiant išreikalauti, jo manymu, svarbius dalykus visame pasaulyje. Pasak jų, pavyzdžių yra daugybė.

Venesuelos autoritarinis lyderis atmetė kelis mėnesius trukusį JAV raginimą surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus ir toliau eina pareigas po rinkimų, kurie, daugelio nuomone, buvo suklastoti. Vašingtono vadovaujama karinių jūrų pajėgų koalicija iki šiol nesugebėjo panaikinti hučių sukilėlių gniaužtų, paralyžiavusių laivybą Raudonojoje jūroje. Vašingtonas ir jo sąjungininkai buvo išstumti iš bazių Afrikoje, Kinijai ir Rusijai plečiant savo įtaką. Pekinas dar labiau sustiprino savo agresiją Pietų Kinijos jūroje.