Toks sprendimas buvo priimtas reaguojant į rusų valdomų raketų atakas Ukrainoje ir norint kuo įmanoma geriau apginkluoti šalį prieš JAV prezidento Joe Bideno kadencijos pabaigą sausį. Anot šaltinių, papildoma ginkluotė suteiks Kyjivui geresnes pozicijas galimose derybose su Rusijos Federacija.

Anot pašnekovo, papildomos raketos Ukrainos priešraketinės gynybos poreikius turėtų patenkinti iki 2024 metų galo.

Kito šaltinio teigimu, įprastai žadėta ginkluotė Ukrainą pasiekia per kelias savaites ar net mėnesius, o išaugę Kyjivo poreikiai – galvosūkis amerikiečiams, kurių atsargos taip pat senka. Dėl šios priežasties svarstomi ir tokie variantai kaip ginkluotės Ukrainai perpirkimas iš kitų valstybių, skelbia WSJ.

O štai klausimą dėl ATACMS raketų Ukrainai Pentagonas kol kas atidėjo, argumentuodamas, kad Rusija savo taikinius atitraukė iš pasiekiamų zonų. Anot šaltinių, dėl šios priežasties gynybos sekretorius Lloydas Austinas nusprendė ATACMS prioriteto šiuo metu neteikti.

Lapkričio 1-ąją Jungtinės Valstijos paskelbė apie 425 mln. dolerių paramos Ukrainai paketą. Po penkių dienų „Politico“ rašė, jog J. Bideno administracija iki išrinktojo Donaldo Trumpo inauguracijos skubės Kyjivui perduoti ir likusius 6 mlrd. dolerių paramos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją