T. Walzas įtraukia į demokratės viceprezidentės kampaniją kaimiškosios Vidurio Vakarų Amerikos požiūrį, taip pat kelia liberalios politikos tikslus, tokius kaip kanapių legalizavimas ir didesnė darbuotojų teisių apsauga.
60 metų T. Walzas pretendavo į šią antrąją pagal svarbą vietą kartu su kitais žymiais asmenimis, pavyzdžiui, Pensilvanijos gubernatoriumi Joshu Shapiro ir Arizonos senatoriumi Marku Kelly, iš pradžių jie buvo laikomi stipresniais kandidatais. Tačiau per pastarąją savaitę Minesotos gubernatoriaus autoritetas gerokai išaugo, ypač po interviu kabelinės televizijos naujienų kanalams, kai jis išjuokė kai kuriuos respublikonus, pavadinęs juos „keistais“. Vėliau tokią puolimo liniją perėmė visi demokratai.
Be to, daugelis laiko T. Walzą saugesniu K. Harris pasirinkimu dėl jo liberalių pažiūrų, ypač kitiems pretendentams sulaukus kritikos iš kai kurių kairiųjų segmentų.
Patrauklumo T. Walzui prideda tai, kad jis kilęs iš Vidurio Vakarų valstijos, kurią D. Trumpas vis dažniau mėgina pervilioti į savo pusę. 2020 m. rinkimus Minesotoje laimėjo Joe Bidenas ir joks respublikonas per daugiau nei 50 metų nėra laimėjęs prezidento rinkimų šioje valstijoje, tačiau D. Trumpas ir jo kandidatas į viceprezidentus JD Vance’as suaktyvino pastangas vykdyti kampaniją šioje valstijoje.
T. Walzas buvo išrinktas Minesotos valstijos gubernatoriumi 2018 m. ir perrinktas 2022-aisiais (prieš tai jis kelerius metus buvo Minesotos 1-osios Kongreso apygardos atstovas). O prieš pradėdamas politinę karjerą T. Walzas dirbo mokytoju ir treneriu bei priklausė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) nacionalinei gvardijai.
Eidamas gubernatoriaus pareigas, jis gyrėsi savo pasiekimais, įskaitant nemokamo maisto užtikrinimą visiems Minesotos moksleiviams, reprodukcinės laisvės gynimą, sumažintus mokesčius viduriniajai klasei bei prailgintas mokamas atostogas darbininkams.
Taip pat jis yra Demokratų suvažiavimo taisyklių komiteto vienas iš pirmininkų.
T. Walzas gimė Nebraskoje. Baigęs vidurinę mokyklą, įstojo į Nacionalinę gvardiją. 1989 m. jis baigė Chadrono valstybinį koledžą (socialinių mokslų studijų kryptis). Paskui metus dirbo mokytoju užsienyje, tada sugrįžo į Ameriką ir vėl tarnavo Nacionalinėje gvardijoje, mokytojavo vidurinėje mokykloje bei tapo treneriu.
Jis yra vedęs Gwen Walz. Jiedu persikėlė gyventi į Minesotos valstijos Mankato miestą, kur abu dirbo Mankato vidurinėje mokykloje – jis mokė socialinių mokslų ir padėjo treniruoti Mankato Vakarų amerikietiškojo futbolo komandą.
T. Walzas buvo išrinktas į JAV Atstovų Rūmus 2006 m. kaip Minesotos 1-osios Kongreso apygardos atstovas bei buvo perrinktas dar penkioms kadencijoms, kol galiausiai nusprendė kandidatuoti į Minesotos gubernatoriaus postą.
Po J. Bideno pasitraukimo iš prezidento rinkimų T. Walzas agitavo už K. Harris kandidatūrą ir sulaukė daug dėmesio, nors agitacinė kampanija toli gražu nebuvo vykdoma šalies mastu.
Iš pradžių jis buvo laikomas vargiai galimu kandidatu į viceprezidento postą, tačiau sulaukė populiarumo socialiniuose tinkluose ir atkreipė į save dėmesį pasirodęs nacionalinių televizijos tinklų laidose, įskaitant „FOX News“. T. Walzas įgijo Demokratų partijos palaikymą, jo komentarams žaibiškai populiarėjant žiniasklaidoje ir internete. Taip pat jis inicijavo K. Harris rinkimų kampanijos metu pradėtą „keistą“ puolimą prieš buvusį prezidentą Donaldą Trumpą ir Jamesą Davidą Vance’ą.
K. Harris, nusiteikusi tapti pirmąja per istoriją JAV prezidente moterimi, iki rinkimų lapkričio 5 d. turi nedaug laiko. Buvo tikimasi, kad pirmoji JAV viceprezidentė moteris, be to, pirmoji juodaodžių ir Pietų Azijos kilmės šiame poste, dėl pusiausvyros pasirinks kandidatu į viceprezidentus baltaodį vyrą ir tokį demokratą, kuris galėtų atremti respublikonų puolimą, kad ji yra pernelyg kairioji. T. Walzas kaip tik atitinka šį apibūdinimą ypač dėl savo paprasto būdo ir kilmės iš Vidurio Vakarų valstijos, per šviesmečius nutolusios nuo Kalifornijos pakrantės elito, iš kur kilusi K. Harris, ir Rytų pakrantės.
Duetas nedelsdamas pradės rinkimų kampaniją pirmiausia intensyviu penkių dienų turu po svyruojančias valstijas ir jau antradienį vyks į Pensilvaniją, kuri būtų didžiausias prizas.
Naujausia pirmadienį paskelbta Masačusetso universiteto apklausa parodė, kad K. Harris nacionaliniu mastu trimis procentais pirmauja prieš D. Trumpą: ją palaiko 46 proc., o varžovą respublikoną – 43 proc. rinkėjų. Sausį D. Trumpas populiarumu keturiais procentais lenkė J. Bideną.