„F-16 jau aktyviai naudojame atakų veiksmams. Donecko kryptimi, į antžeminius taikinius. Ir šie lėktuvai yra fantastiškai efektyvūs“, – pažymėjo A. Kramarovas.

Jis netgi atskleidė, kad vienas iš F-16 pilotų sulaukė priekaištų, jog rizikuodamas įskrido į zoną, kurią aktyviai gynė rusai, rašo unian.net.

„Į jį jau skrido priešo priešlėktuvinės raketos. Tačiau dėl F-16 efektyvumo bei manevringumo pilotas įvykdė užduotį visu 100 proc. – apšaudė taikinius ir išsisuko nuo ugnies. Tai reiškia, kad jis atliko užduotį tokiomis sąlygomis, kuriomis MiG-29 manevravimo metu būtų paprasčiausiai subyrėjęs“, – aiškino A. Kramarovas.

Ekspertas pažymėjo, kad Ukrainai perduoti naikintuvai F-16 buvo labai kruopščiai paruošti ir modernizuoti. Jų naudojama amunicija taip pat yra tiekiama.

„Kartu su lėktuvais perduodamas labai neblogas arsenalas, skirtas būtent antžeminiams taikiniams. Deja, dar negavome raketų „oras – oras“, kurių veikimo nuotolis siekia 120 kilometrų. Tuomet rusų pilotams, leidžiantiems į Ukrainą kontroliuojamas aviacines bombas (KAB), būtų „labai linksma“, – sakė A. Kramarovas.

Jo teigimu, dronai „Shahed“ naikintuvams F-16 yra tarsi mokomieji taikiniai ir yra puikiai numušami. Kalbėdamas apie lėktuvų perdavimo tempus, A. Kramarovas pažymi, kad „kai kur jie nespėja“, ir problema yra susijusi su atitinkamos infrastruktūros bei personalo, turinčio dirbti su F-16, parengimu.

„Mes kiek įmanoma stengiamės autonomizuoti šių orlaivių naudojimą. Taip, mums tai užtrunka ilgiau. Bet prieiga yra teisinga. Lėktuvai pristatomi. Ir dabar jau laukiame F-16 iš Nyderlandų“, – komentavo jis.

Ekspertas taip pat paaiškino, kodėl šiuo metu Ukraina turi nedaug apmokytų F-16 pilotų. Jis nurodė, kad norint parengti pilotus šiems naikintuvams, reikia žmonių, jau turinčių „kovinio parengimo lygį“.

„Problema ta, kad mums jau dabar reikia žmonių, kurie kovotų ir vykdytų kovines užduotis. Atsižvelgiant į fronto prisotinimo faktorių, kovinių misijų skaičių, kurį turime šiandien, mes tiesiog neturime laisvų žmonių“, – apgailestavo jis, pabrėždamas, kad Ukraina negali vienu metu išleisti į mokymus daug žmonių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)