„Pateikėme skubiai parengtą prašymą dėl apkaltos“, – spaudos konferencijoje pareiškė šešių opozicinių partijų, įskaitant pagrindinę Demokratų partiją, atstovai.

Jie pridūrė, kad aptars, kada dėl jo bus balsuojama, tačiau tai gali įvykti jau penktadienį.

Prezidentas karo padėtį paskelbė antradienį, tačiau anksti trečiadienį ją atšaukė. Valstybės vadovas sprendimą paskelbti karo padėtį motyvavo opozicijos vaidmeniu, apkaltindamas jos atstovus simpatizuojant kaimyninei Šiaurės Korėjai.

Demokratų partija kiek anksčiau buvo pranešusi, kad jei prezidentas neatsistatydins savo noru, ji nedelsdama inicijuos apkaltos procedūrą.

„Tai yra rimtas maišto aktas ir puiki priežastis apkaltai“, – tvirtino partija.

Karo padėtį paskelbusiam Pietų Korėjos prezidentui gresia apkalta

Pasak opozicijos, karo padėties paskelbimas yra „akivaizdus Konstitucijos pažeidimas“. „Tai yra rimtas maišto aktas ir puiki priežastis apkaltai“, – tvirtino partija, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

Karo padėtis Pietų Korėjoje paskutinį kartą buvo įvesta prieš daugiau nei 40 metų.

Karo padėtį paskelbusiam Pietų Korėjos prezidentui gresia apkalta

Po sumaišties dėl įvestos karo padėties atsistatydina Pietų Korėjos gynybos ministras

Pietų Korėjos gynybos ministras Kim Yong-hyunas trečiadienį pareiškė, kad atsistatydina dėl sumaišties, kurią sukėlė jo artimo sąjungininko prezidento Yoon Suk Yeool trumpam įvesta karinė padėtis.

„Labai apgailestauju ir prisiimu visą atsakomybę už visuomenei sukeltą sumaištį ir susirūpinimą dėl karo padėties (...) Prisiimu visą atsakomybę už visus su karo padėties įvedimu susijusius reikalus ir pateikiau prezidentui atsistatydinimo pareiškimą“, – sakoma Kim Yong-hyuno pareiškime.

Pietų Korėjoje protestuotojai žygiuoja prezidento biuro link

Filmuota medžiaga: Pietų Korėjoje protestuotojai žygiuoja prezidento biuro link

Trečiadienį Seule protestuotojai žygiavo prezidento biuro link, reikalaudami prezidento Yoon Suk Yeolo atsistatydinimo po trumpai trukusios karo padėties įvedimo, įstūmusio šalį į politinį chaosą.

Tiesioginės transliacijos vaizdo įraše buvo matyti, kaip tūkstančiai mitingo dalyvių žygiuoja link Yoon Suk Yeolo biuro Seulo centre po mitingo Gvangvamuno aikštėje. Kitas opozicinių partijų mitingas vyko prie Nacionalinės Asamblėjos.

Šalį supurtė Yoon Suk Yeolo sprendimas pirmą kartą per daugiau nei keturis dešimtmečius sustabdyti civilinį valdymą, tačiau naktį įstatymų leidėjai balsavo už tai, kad karo padėtis būtų atšaukta. Po kelių valandų prezidentas paskelbė atšaukiantis karo padėtį ir kariškius.

Įvykiai Pietų Korėjoje sukėlė jos sąjungininkių susirūpinimą, o Yoon Suk Yeolo, 2022 m. prezidentu išrinkto konservatyvaus politiko ir buvusio valstybinio prokuroro, ateitis dabar labai neaiški.

Pietų Korėjos opozicinių partijų įstatymų leidėjai, susigrūmę su saugumo pajėgomis, kad galėtų balsuoti prieš karinės padėties įstatymą, pareikalavo prezidento apkaltos. Ji gali būti surengta jau penktadienį. Opozicija turi didelę daugumą 300 narių parlamente ir jai tereikia kelių balsų iš prezidento partijos, kad užsitikrintų dviejų trečdalių daugumą, reikalingą pasiūlymui priimti.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją