Pietų Korėja šiuo metu susiduria su neįprasta politine krize, kurios eiga gali pakeisti šalies ateitį. Prezidentas Yoon Suk-yeolas, paskelbęs karo padėtį, o vėliau ją atšaukęs, dabar stovi prieš opozicijos reikalavimus dėl atsistatydinimo. Policija pradėjo tyrimą dėl įtariamo maišto, o tai dar labia...
Karo padėtis Pietų Korėjoje
8 straipsnių
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas karo padėtį paskelbė 2024 metų gruodžio 3 dieną, tačiau neilgai trukus ją atšaukė.
Valstybės vadovas sprendimą paskelbti karo padėtį motyvavo opozicijos vaidmeniu, apkaltindamas jos atstovus simpatizuojant kaimyninei Šiaurės Korėjai.
Karo padėtis Pietų Korėjoje paskutinį kartą buvo įvesta prieš daugiau nei 40 metų.
Šeštadienį Pietų Korėjos parlamentas surengė balsavimą dėl prezidento Yoon Suk Yeolo apkaltos po to, kai šis laikinai įvedė karo padėtį. Tačiau valdančioji partija, kurios narys yra ir prezidentas, balsavimą boikotavo. Opozicija, kuriai trūksta balsų „už“, ragino valdančiuosius grįžti į posėdžių sal...
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas šeštadienį atsiprašė už trumpam įvestą karo padėtį, tačiau neatsistatydino. Tuo metu parlamentas rengiasi balsuoti dėl jo pašalinimo iš pareigų, informuoja naujienų agentūra dpa.
Įpykę Pietų Korėjos gyventojai susitelkė prieš prezidentą Yoon Suk Yeolą po to, kai žlugęs jo bandymas įvesti šalyje karo padėtį sukrėtė tautą, kuri yra giliai paženklinta ilgametės autoritarinių represijų istorijos.
Pietų Korėjos opozicinės partijos trečiadienį pranešė, kad pateikė prašymą surengti apkaltą karo padėtį paskelbusiam prezidentui Yoon Suk Yeolui.
Ekspertai konstatavo, kad šįvakar Seule besirutulioję įvykiai yra „nepaprasta padėtis“ ir „tikras netikėtumas“, tačiau karo padėties įvedimas yra mažiausiai susijęs su Šiaurės Korėjos grėsme.
Pietų Korėjos prezidentas pareiškė atšauksiantis karo padėtį, praėjus kelioms valandoms po to, kai šalies parlamentas balsavo už šios priemonės blokavimą.
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas antradienį paskelbė nepaprastąją karo padėtį ir metė kaltinimus šalies opozicijai, pareikšdamas, kad ši kontroliuoja parlamentą, demonstruoja prielankumą Šiaurės Korėjai ir užsiima antivalstybine veikla, paralyžiuojančia Vyriausybės darbą.