Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Woo Won Shikas paskelbė, kad iš viso balsavo 195 parlamento nariai – per mažai, kad apkalta įvyktų.

Pietų Korėjos parlamentą sudaro 300 narių, o norint pašalinti prezidentą apkaltą turėtų palaikyti bent du trečdaliai parlamentarų.

Kaip pranešė ELTA, opozicijos partijos turi 192 iš 300 mandatų Nacionalinėje Asamblėjoje. Tačiau tam, kad šalies vadovo apkaltos procesas įvyktų, reikalingas mažiausiai 200 parlamentarų palaikymas.

Anksčiau skelbta, kad Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Woo Won Shikas ragino valdančiosios Liaudies jėgos partijos narius grįžti į posėdžių salę.

„Korėjos Respublika yra demokratiją, kurią žmonės sukūrė savo krauju ir ašaromis. Argi jūs nebijote, kad jus įvertins istorija, žmonės ir pasaulis? Dalyvaukite balsavime – taip apginsite mūsų demokratiją“, – sakė parlamento pirmininkas.

Vienas opozicijos atstovas, Joon Hyung Kimas, sakė BBC, kad net jeigu apkaltos procedūra nepavyks šeštadienį, ji bus kartojama kiekvieną savaitę, kol galų gale pavyks. Jis ragino valdančiuosius įsiklausyti į žmonių nuomonę ir pridėjo, kad balsavimas gali tęstis iki vidurnakčio.

Taip pat skelbiama, kad į posėdžių salę grįžo trys valdančiųjų atstovai.

Protestas prie Nacionalinės Asamblėjos Pietų Korėjoje

Tuo metu naujienų agentūra „Yonhap“ paskelbė, kad, policijos duomenimis, prie Nacionalinės Asamblėjos susirinko apie 150 tūkst. žmonių, kurie reikalauja pašalinti prezidentą Yoon Suk Yeolą iš pareigų.

Kaip pranešta anksčiau, opozicijos partijos turi 192 iš 300 mandatų Nacionalinėje Asamblėjoje. Tačiau tam, kad šalies vadovo apkaltos procesas įvyktų, reikalingas mažiausiai 200 parlamentarų palaikymas.

Pietų Korėjos prezidentas paskelbė nepaprastąją karo padėtį

Antradienį P. Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas netikėtai paskelbė karo padėtį kaltindamas šalies opoziciją „simpatizuojant Šiaurės Korėjai“ ir aiškindamas, kad „reikia kovoti su Šiaurės Korėją palaikančiomis jėgomis ir ginti šalies konstitucinę santvarką ir laisvę“.

Po kelių dienų prezidentas patenkino gynybos ministro Kim Yong Hyuno atsistatydinimą, kuris, manoma, ir pasiūlė preidentui planą dėl karo padėties.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)