Jei D. Trumpas įvykdys bent kelis savo rinkimų kampanijos pažadus – nuo didelių importo tarifų įvedimo ir grasinimų apriboti prekybą su Kinija iki spaudimo sąjungininkams mokėti daugiau už gynybą, – jis gali sukelti naują politinę ir ekonominę sumaištį, Europoje ir Artimuosiuose Rytuose siaučiat karams.

Per pirmąją kadenciją Kongreso ir jo paties administracijos narių pasipriešinimas neleido D. Trumpui įgyvendinti kai kurių savo radikalesnių idėjų. Šį kartą tikimasi pagrindinius ministrų kabineto postus užpildyti darbuotojais, labiau linkusiais vykdyti jo nurodymus. O savo antrąją pergalę rinkimuose jis gali pateikti kaip įrodymą, kad visuomenė pritaria Amerikos požiūrio į pasaulį pertvarkymui.

„Jis turi labai nedaug nusistatymų, bet turi tris, kuriuos galime paminėti, – sakė Kolumbijos universiteto politikos mokslų profesorė Elizabeth Saunders. – Pirma, jis tikrai nemėgsta aljansų, ypač didelių daugiašalių aljansų. Antra, jam tikrai nepatinka daugiašaliai prekybos susitarimai. Jis nori iš jų pasitraukti ir tada sudaryti dvišalius. Ir trečia, jis žavisi autoritariniais režimais.“