Komentarai paskelbti paviešinus vaizdo įrašą, kuriame įamžintas jos ir kolegos iš Prancūzijos Jeano Noelio Barrot sutikimas Sirijoje. Matoma, kaip naujoji Sirijos administracija, įskaitant ir A. al Shaarą, vengia paspausti Vokietijos užsienio reikalų ministrei ranką.

Vokietijos diplomatijos vadovės teigimu, jai atvykus į Sirijos sostinę, tapo aišku, kad per susitikimą su naująja Sirijos valdžia tradicinių rankos paspaudimų, būdingų tokiems diplomatiniams susitikimams, nebus.

„Buvo aišku, kad tradicinio rankos paspaudimo nebus. Manau, kad mano dialogo partneriai apie tai žinojo, nes Prancūzijos užsienio ministras savo rankos taip pat netiesė“, – sakė A. Baerbock.

Kai kurios griežtos islamo interpretacijos draudžia bet kokį fizinį kontaktą tarp skirtingų lyčių žmonių, jei jie nėra susituokę ar siejami artimo ryšio.

Vokietijos diplomatijos vadovė pabrėžė, kad kartu su Prancūzijos užsienio reikalų ministru naujajai Sirijos valdžiai davė aiškiai suprasti, kad „moterų teisės nėra vien moterų reikalas, bet ir laisvos visuomenės kaip tokios rodiklis“.

A. Baerbock iš Damasko oro uoste nusileidusio lėktuvo išlipo vilkėdama neperšaunamą liemenę. Vaizdo įraše matoma, jog Sirijoje ji buvo sutikta žodiniu pasisveikinu ir šypsenomis, o rankos jai, skirtingai nei delegacijoje buvusiems vyrams, niekas neištiesė.

Tas pats scenarijus pasikartojo ir su A. al Sharaa, kai jis politikę sutiko Liaudies rūmuose Damaske. Jis pamojavo ir nusišypsojo, bet ranką spaudė tik Prancūzijos užsienio reikalų ministrui.

Toks elgesys sulaukė aršios kritikos – naujoji Sirijos valdžia kaltinama nepagarba pasauliniam politiniam rankos paspaudimo protokolui. Atsirado teigiančių, kad jie Sirijoje bandys pritaikyti modelį, panašų į tą, kokį „Talibanas įdiegė Afganistane“.

Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai Sirijoje

A. Baerbock ir J. N. Barrot – pirmieji Europos Sąjungos ministrai, apsilankę Sirijoje po to, kai gruodžio 8 dieną Damasko kontrolę perėmė opozicija, po daugiau nei trylika metų trukusio karo nuversdama prezidento Basharo al Assado režimą.

Ministrai susitiko su A. al Sharra, norėdami pasiųsti atsargaus optimizmo žinutę naujajai „Hayat Tahrir al-Sham“ vadovaujamai administracijai ir pademonstruoti atvirumą pripažinti naująją Sirijos valdžią, tuo pačiu ragindami gerbti mažumų teises.

Sekmadienį Prancūzijos diplomatijos vadovas J. N. Barrot pasakė, kad būtų norėjęs, jog naujasis Sirijos lyderis A. al Sharaa būtų paspaudęs ranką Vokietijos užsienio reikalų ministrei, tačiau akcentavo, kad tai nebuvo jų vizito esmė: „Ar būčiau norėjęs, kad Ahmedas al Sharaa paspaustų ranką mano kolegei iš Vokietijos? Atsakymas – taip. Ar tai buvo šio vizito tikslas ir esmė? Ne. Naujajai valdžiai norėjome perduoti labai aiškią žinutę, ko tikimės iš politinio perėjimo, kad Sirija galėtų atsistoti ant kojų.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)