Ukraina dalį šio Rusijos pasienio regiono po staigaus puolimo okupavo rugpjūtį.
„Jau tris dienas iš eilės priešai vykdo intensyvias puolamąsias operacijas Kursko regione, kuriose aktyviai dalyvauja Šiaurės Korėjos armijos daliniai“, – kreipdamasis į vietos valdžios atstovus pasakė O. Syrskis.
Ukrainos, Jungtinių Valstijų ir Pietų Korėjos žvalgybos agentūros praneša, kad Pchenjanas Rusijoje yra dislokavęs maždaug 10 000 karių, kariaujančių rusų armijos pusėje.
„Šiaurės Korėjos samdiniai jau patyrė rimtų nuostolių. Ukrainos gynėjai tvirtai laiko gynybos linijas, naikindami priešų karius ir techniką“, – sakė O. Sirskis, plačiau šių teiginių nepaaiškindamas.
Ukraina pirmadienį pranešė, kad jos pajėgos Kurske sunaikino arba išvedė iš rikiuotės mažiausiai 30 Šiaurės Korėjos karių.
O. Syrskio teigimu, „sudėtingiausia padėtis“ šiuo metu yra aplink Kurachovę ir kalnakasių Pokrovsko miestą – sritis, kurias rusai siekia užimti.
Jo žodžiais tariant, „operatyvinė ir strateginė padėtis tebėra sunki“ visoje 1 170 km fronto linijoje. Dieną prieš tai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusijos pajėgos visame fronte perėmė „strateginę iniciatyvą“.
Šiaurės korėjiečių elgesys stebina Ukrainos karius
Informacija apie Šiaurės Korėjos pajėgų nuostolius Rusijos Kursko srityje – savotiškas lūžio tašas, padėsiantis nutildyti spekuliacijas, koks vaidmuo Ukrainos kare gali tekti Pchenjanui, rašo „The Washington Post“, akcentuodamas, kad korėjiečiai beatodairiškai eina tiesiai į pražūtį.
Ukrainos karinės vadovybės atstovas, panoręs išlikti anonimu, leidiniui patvirtino, kad pastarosioms dienomis Šiaurės Korėjos kariai pasirodė mūšio lauke Kursko srityje, ir pridūrė, kad dar vienas jų batalionas yra Belgorodo srityje, tačiau kol kas į frontą nepateko. Šiuo metu Ukrainos pajėgos laukia, ar šis batalionas ateis į pagalbą rusų pozicijoms Kursko srityje, ar atakuos kita kryptimi, pavyzdžiui, Charkivo srityje, besiribojančioje su Belgorodo sritimi.
Anot Ukrainos pajėgų, jie puikiai žinojo, kad mūšio lauke Kursko srityje pasirodžiusios papildomos pajėgos – ne rusų. Šios grupės, anot pašnekovų, juda be priedangos, nesibaimindamos tapti taikiniais, o štai rusai įprastai tą daro mažomis grupelėmis ir laikosi arčiau miškingų teritorijų, kad jų nepastebėtų artilerija.
„Šiaurės Korėjos kariai laksto po laukus, jų tikrai daug. Toks įspūdis, kad jie nesupranta, kas vyksta“, – „The Washington Post“ cituoja Ukrainos dronų dalinio vadą, pravarde Boksininkas, dislokuotą Kursko srityje.
Pašnekovas pridūrė, kad šiaurės korėjiečiai taip daro arba nesuprasdami, kas vyksta, arba rusai tikslingai juos taip siunčia į ataką.
Puolimas prasidėjo gruodžio 14 dieną, šeštadienį, bet sekmadienį Šiaurės Korėjos kariai darė tą patį – ėjo ten pat. Ukrainos pajėgos juos atakavo FPV dronais, artilerija ir kitais ginklais.
„Jie judėjo atviru lauku. Galite įsivaizduoti rezultatą. Labai nustebome: niekada gyvenime nematėme nieko panašaus – 40−50 žmonių tiesiog bėga lauku. Tai idealus taikinys mūsų artilerijai ir „Mavic“ operatoriams. Rusai taip niekada nedaro“, – žurnalistams pasakojo Boksininkas.
Vieno Ukrainos bepiločio operatorius teigimu, jo dalinys savo akimis matė, kaip grupės po 30−40 žmonių judėjo Ukrainos kryptimi. Buvo su kuprinėmis ir ginklas. Pamatę bepiločius, kariai ne slėpėsi, o tiesiog ėmė į dronus šaudyti. Kiti „bėgo toliau“ – dauguma neišgyveno, pasakojo pašnekovas. Esminis skirtumas tas, kad rusai nuo dronų bėga ir slepiasi, į juos šaudo tik radę priedangą. Korėjiečiai šaudo chaotiškai ir stovėdami vietoje.