„Turime patvirtintos informacijos, kad buvo įvaikinti 386 vaikai. Nustatyta, kad jie buvo apgyvendinti rusų šeimose, o įvaikinimo procedūra arba pradėta, arba jau baigta“, – teigė D. Lubinecas.
Jis pabrėžė, kad terminologija yra svarbi ir kad esama niuansų, pavyzdžiui, ar tai yra įvaikinimas, ar, tarkim, globa.
„Kaip pamenate, per susitikimą su V. Putinu [Rusijos prezidento kanceliarijos vaiko teisių įgaliotinė Marija] Lvova-Belova pranešė, kad įsivaikino vaiką iš Ukrainos. Ji pati pripažino padariusi nusikaltimą. Nes įsivaikinti vaikus iš šalių, kuriose vyksta tarptautinis karinis konfliktas, taip vadinamas karas, draudžiama pagal tarptautinę humanitarinę teisę“, – kalbėjo D. Lubinecas.
Jis priminė, kad sulaukusi iš Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) arešto orderio M. Lvova-Belova pareiškė, kad neįsivaikino ukrainiečių vaiko, o tik priėmė jį laikinai globoti.
„Šie terminai mums labai svarbūs, mums labai svarbu nustatyti juridinį faktą, kad rusai įsivaikina ukrainiečių vaikus. Tuomet tai aiškiai atitinka karo nusikaltimo – genocido – požymius, ir tai turėtų būti interpretuojama kaip karo nusikaltimas, kurį įvykdė Rusijos Federacijos aukštesnioji karinė ir politinė vadovybė“, – teigė D. Lubinecas.
Kaip praneša „Ukrinform“, Ukraina susigrąžino 11 vaikų, kuriuos okupantai neteisėtai laikė laikinai okupuotoje Chersono srities dalyje.