Prancūzijos prezidentas pristatė savo Europos viziją ketvirtadienį Paryžiaus Sorbonos universitete, atkartodamas garsiąją kalbą, kurią pasakė ten pat praėjus keliems mėnesiams nuo savo pirmosios kadencijos 2017-aisiais pradžios. Tuometiniai jo raginimai sukurti bendras Europos gynybos pajėgas, biudžetą ir doktriną šiandien atrodo pranašiški pasaulyje, kuris darosi vis priešiškesnis, į Europos teritoriją sugrįžtant karui.

Nors E. Macronas dažnai giriamas už Europos iššūkių analizę, jis taip pat kritikuojamas už drąsią retoriką, ne visada pateikiant konkrečių sprendimų. Kai kurie kritikai teigia, jog jis linkęs puikuotis, užuot tyliai koordinavęs diplomatinius veiksmus su Europos Sąjungos partnerėmis.

46-erių metų lyderis, 2027 m. nebegalėsiantis siekti trečiosios kadencijos, yra pasiryžęs padaryti ES ilgalaikį poveikį, kurį nuo seno mato kaip neatsiejamą savo palikimo dalį. Šiuo metu jis svarsto paramą alternatyviems Europos Komisijos vadovams, pavyzdžiui, buvusiam Europos Centrinio Banko vadovui Mario Draghi, „Bloomberg“ sakė su diskusijomis susipažinę žmonės.