A. al Sharaa teigė, kad po būsimų konsultacijų su gynybos ir kariuomenės pareigūnais dėl naujos kariuomenės struktūros ginkluotos „grupuotės pradės skelbti apie savo išformavimą ir pereis“ į kariuomenę.
„Jokiais būdais neleisime, kad šalyje būtų ginklų, kurių nekontroliuoja valstybė, nesvarbu, ar iš revoliucinės grupuotės, ar iš grupuočių, esančių SDF teritorijoje“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje kurdų vadovaujamas Sirijos demokratines pajėgas (SDF).
Turkija mano, kad pagrindinis JAV remiamų pajėgų, kontroliuojančių šiaurės ir šiaurės rytų Sirijos teritorijas, komponentas yra susijęs su Kurdistano darbininkų partija (PKK), kuri yra uždrausta jos vidaus priešininkė.
„Stengiamės apsaugoti religines mažumas nuo bet kokių tarpusavio išpuolių“ ir nuo „išorės“ veikėjų, bandančių pasinaudoti situacija ir „sukelti religinių mažumų nesantaiką“, teigė A. al Sharaa.
„Sirija yra šalis visiems ir mes galime sugyventi kartu“, – pridūrė jis.
Naujasis Sirijos lyderis pažadėjo, kad šalis nesikiš į Libano reikalus
Sekmadienį naujasis Sirijos lyderis Ahmedas al-Sharaa Libano drūzų lyderiams pareiškė, kad jo šalis nesikiš į Libano reikalus ir gerbs kaimyninės šalies suverenitetą.
Sirija daugiau „nebesikiš į Libano reikalus, nes gerbia Libano suverenitetą, jo teritorijų vientisumą, sprendimų nepriklausomybę ir saugumo stabilumą“, sakė A. al Sharaa apsilankiusiems drūzų vadams Walidui ir Taymurui Jumblattams.
Walidas Jumblattas yra pirmoji Libano figūra, susitikusi su A. al Sharaa nuo tada, kai jo islamistų grupuotė „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) ir su ja susijusios sukilėlių grupuotės lapkričio mėnesį pradėjo žaibišką puolimą, gruodžio 8 d. užėmė Damaską ir nuvertė ilgametį prezidentą Basharą al-Assadą.
Sirija „laikysis vienodo atstumo nuo visų“ Libane, pridūrė A. al Sharaa, pripažindamas, kad Sirija buvo šalies „baimės ir nerimo šaltinis“.
Walidas Jumblattas, ilgą laiką aršiai kritikavęs B. al Assadą ir prieš jį Siriją valdžiusį tėvą Hafezą, sekmadienį atvyko į Damaską kaip savo parlamentinio bloko įstatymų leidėjų ir Libano drūzų mažumos religinių veikėjų delegacijos vadovas.
Jis susitiko su A. al Sharaa (kuris iki šiol buvo žinomas Abu Mohammed al-Jolani slapyvardžiu) prezidento rūmuose, kur naujasis Sirijos lyderis vilkėjo kostiumą ir kaklaraištį.
HTS daugelio Vakarų valstybių, įskaitant Jungtines Valstijas, vyriausybių yra paskelbta teroristine organizacija, nors pastaruoju metu ji stengėsi sušvelninti savo retoriką ir žadėjo ginti Sirijos religines ir etnines mažumas.
Walidas Jumblattas kaltina Sirijos valdžią 1977 m. per Libano pilietinį karą nužudžius jo tėvą.
Per pastaruosius dešimtmečius Assadų šeimos vyriausybė buvo kaltinama dėl daugelio kitų nužudymų.
Sirijos kariuomenė į Libaną įžengė 1976 m. kaip arabų pajėgų, turėjusių užbaigti metais anksčiau prasidėjusį pilietinį karą šalyje, dalis. Bet ji tapo dominuojančia karine ir politine jėga, užvaldžiusia visus Libano gyvenimo aspektus.
Sirijos pajėgos pasitraukė iš Libano tik 2005 m. po didžiulio spaudimo, kurį sukėlė buvusio ministro pirmininko Rafiko Haririo nužudymas, priskiriamas Damaskui ir jo sąjungininkei „Hezbollah“.