Buvusi pirmoji Jungtinių Valstijų ponia rinkimų kampanijos renginiuose kartu su savo sutuoktiniu pasirodo labai retai. Ji dalyvavo renginiuose Milvokyje ir Al Smitho fondo vakarienėje Niujorke, bet stengėsi neatkreipti į save dėmesio. Sekmadienį jos rėžta kalba tapo tikru netikėtumu, nes iš anksto suderintame kalbėtojų sąraše jos nebuvo.

Scenoje ji pasirodė skambant „Guns n’ Roses“ dainai, nors grupės lyderis Axlas Rose’as ir yra griežtai pasisakęs dėl be leidimo D. Trumpo naudojamos grupės kūrybos.

Kai Elonas Muskas pristatė buvusią pirmąją ponią, susirinkusieji ją pasitiko audringais plojimais.

„Labas, „Madison Square Garden“!“ – pasisveikino M. Trump ir pavadino Niujorką „neginčijama pasaulio pramonės sostine, kur renkasi finansų, mados ir pramogų pasaulio titanai“.

Melania Trump sakė kalbą Niujorke

„Niujorkas – negailestingas miestas“, – tęsė moteris, bandydama atliepti susirinkusiųjų nuotaikas apie „sudėtingą gyvenimą, kuris netampa lengvesnis net ir geriausiais laikais“.

„Labai liūdna ir apmaudu, bet šiandien prastėjanti gyvenimo kokybė kartu su ją lydinčiu ekonominiu nestabilumu trukdo klestėti verslui ir atsiskleisti amerikiečių išradingumui, kad ir kokias pastangas blaškydamiesi po biurus jie deda“, – kalbėjo M. Trump.

Didėja nusikalstamumas – ir ne tik Niujorke, bet ir visoje šalyje, pridūrė ji.

Niujorko policijos departamento liepą paskelbti duomenys rodo visai ką kita, skelbia „The Independent“ – nusikalstamumas pastaruosius pusę metų užtikrintai mažėja. Niujorko gubernatorė Kathy Hochul rugpjūtį pristatė tokią pačią tendenciją iliustruojančią ataskaitą ir pabrėžė, kad Nasau apygarda yra saugiausia visoje šalyje.

Remiantis FTB duomenimis, smurtinių nusikaltimų skaičiai šalyje sumažėjo 15 proc.

Rinkiminiame renginyje Niujorke kalbėjusieji, tarp kurių ir E. Muskas bei miesto sanitarijos darbuotojas Davidas Remas, taip pat bandė Jungtines Valstijas pavaizduoti kaip nuosmukį išgyvenančią šalį.

D. Trumpas sekmadienį Niujorke surengė daug dėmesio sulaukusį mitingą, kuriame be perstojo puolė savo varžovę Kamalą Harris, tačiau demokratai stengėsi išnaudoti šiurkščius įžeidimus iš kai kurių jo sąjungininkų įžanginių kalbų.

D. Trumpas žengė į sceną kultinėje 20 000 vietų „Madison Square Garden“ arenoje, kad pasakytų baigiamąją žinią itin įtemptose varžybose dėl Baltųjų rūmų, kurios apogėjų pasieks lapkričio 5 dieną.

„Jūs sugriovėte mūsų šalį. Mes daugiau to nebepakęsime, Kamala“, – 78 metų D. Trumpas sakė triukšmingai savo šalininkų, dėvinčių firmines raudonas kepuraites su užrašu „Make America Great Again“, miniai.

Keletas kalbėtojų sulaukė plojimų, kai mitinge – surengtame mieste, kuris paprastai yra demokratų tvirtovė – kandžiai pasisakė prieš K. Harris, Puerto Riką ir lotynų amerikiečius.

Komikas Tony Hinchcliffe’as atkreipė dėmesį į gimstamumą tarp lotynų amerikiečių ir pavadino JAV Karibų jūros teritoriją Puerto Riką „plaukiojančia šiukšlių sala“.

Arena, menanti Hitlerio laikus

60 metų K. Harris pasinaudojo tokiais išpuoliais, kad patrauktų į savo pusę puertorikiečių bendruomenes svyruojančiose valstijose, kuriose, kaip tikimasi, bus nulemta rinkimų baigtis.

„Puerto Riko gyventojai nusipelno prezidento, kuris mato ir vertina (jų) stiprybę“, – sakė K. Harris socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame klipe šalia T. Hinchcliffe’o komentarų.

Pensilvanijos senatorius demokratas Johnas Fettermanas pažymėjo, kad valstijoje gyvena beveik pusė milijono puertorikiečių ir beveik trys ketvirtadaliai jų gali balsuoti.

Iš Puerto Riko kilusi superžvaigždė Ricky Martinas, turintis 18,6 mln. sekėjų instagrame, tuoj pat pasidalijo K. Harris kreipimusi į puertorikiečių rinkėjus vaizdo įrašu kartu su T. Hinchcliffe’o komentarais.

„Štai ką jie apie mus galvoja, – ispaniškai rašė R. Martinas. – Balsuokite už @kamalaharris“.

Puerto Riko dainininkas Bad Bunny taip pat išreiškė paramą viceprezidentei, pasidalijęs vienu iš jos vaizdo įrašų su savo 45,6 mln. sekėjų instagrame.

D. Trumpo mitinge „garsiausioje pasaulio arenoje“ netikėtai pasirodė jo žmona Melania ir tokie rėmėjai kaip milijardierius Elonas Muskas, kuris asmeniškai įsitraukė į buvusio prezidento rinkimų kampaniją.

Tačiau 1939 metais šioje vietoje taip pat vyko kraštutinių dešiniųjų, rėmusių Hitlerį, mitingas su ereliais, nacių ženklais ir saliutais – ši asociacija paskatino niūresnes antraštes.

Profesionalų imtynių legenda Hulkas Hoganas, kuris taip pat kalbėjo respublikonų suvažiavime liepos mėnesį, atmetė kritiką dėl šio mitingo: „Nematau čia jokių nacių“.

14-oji K. Harris kelionė į Pensilvaniją

Kitose kalbose taip pat būta susirūpinimo ir kritikos, įskaitant Stepheno Millerio, vieno dešiniausių D. Trumpo patarėjų, pasisakymus.

„Amerika yra amerikiečiams ir tik amerikiečiams“, – šūktelėjo jis į mikrofoną, pažadėjęs susidoroti su karteliais ir „nusikaltėliais migrantais“.

O buvęs „Fox News“ laidų vedėjas Tuckeris Carlsonas pašiepė K. Harris kilmę, pavadindamas ją „žemo intelekto Samoa malajiete, buvusia Kalifornijos prokurore“.

Tuo tarpu K. Harris didžiausiame Pensilvanijos mieste praleido intensyvią rinkimų kampanijos dieną, sustodama, be kita ko, juodaodžių bažnyčioje, kirpykloje ir puertorikiečių restorane.

Likus vos savaitei iki rinkimų, Filadelfijoje, kur ji turi surinkti kuo daugiau balsų, kad laimėtų svyruojančioje valstijoje, ji nieko nepaliko savieigai. „Neturime atsibusti kitą dieną po rinkimų ir gailėtis“, – sakė ji ten vykusiame mitinge.

Sekmadienio vizitas buvo 14-oji viceprezidentės kelionė į Pensilvaniją nuo tada, kai liepą tapo kandidate vietoje prezidento Joe Bideno.

Antradienį K. Harris surengs didelį mitingą Vašingtone netoli Baltųjų rūmų, parke, kuriame D. Trumpas kurstė savo šalininkus prieš šiems šturmuojant JAV Kapitolijų ir bandant panaikinti 2020 metų rinkimų rezultatus.

Sudėtingi Trumpo santykiai su Niujorku

D. Trumpas sekmadienį kartu su E. Musku ir kitais garsiais rėmėjais agitavo balsuoti Niujorke – valstijoje, kurioje, apklausų duomenimis, jis neturi vilčių laimėti.

D. Trumpas, prieš 78 metus gimęs Kvinse, iki šiol laikomame darbininkų ir viduriniosios klasės rajonu, niekada nesulaukė Manhatano aukštesniosios klasės liberalaus elito paramos – šis tik dar labiau nusigręžė nuo respublikonų kandidato, kai jo kampanijos retorika ėmė darytis vis aršesnė.

Niujorkas, kuriame gyvena apie 8,2 mln. žmonių, yra didžiausias šalies didmiestis ir dešimtmečius buvo demokratų tvirtovė.

Ir nors daugelis Manhatano gyventojų būtų labai laimingi, jei Trumpas visam laikui išsikraustytų iš jų miesto, kaip matyti iš visuotinio pritarimo 2019 metais, kai D. Trumpas pakeitė savo pagrindinę gyvenamąją vietą iš Manhatano į Palm Byčą Floridoje, miestas jo dar visiškai neatsikratė.

Lapkričio 26 dieną D. Trumpas vėl turi grįžti į Manhatano teismą, kur jam bus paskelbtas nuosprendis Stormy Daniels byloje už tai, kad nuslėpė pinigų už tylą mokėjimus pornografijos aktorei. Jis buvo pripažintas kaltu dėl 34 kaltinimų, todėl tapo pirmuoju buvusiu JAV prezidentu, kuris yra nuteistas už nusikalstamą veiką.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją