Tačiau Pentagono atstovas majoras Adrianas Rankine'as-Galloway sakė, kad tokius pareiškimus nebūtinai lydi veiksmai.
„Rusijos komentarai apie jos pajėgų išvedimą dažnai neatitinka faktinio pajėgų mažinimo ir neveikia JAV prioritetų Sirijoje“, – sakė jis.
Vienas JAV pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad V. Putinas tikriausiai vykdys „simbolinį išvedimą“ – tai yra, grąžins į Rusiją dalį orlaivių – ir paskui reikalaus Jungtinių Valstijų išvesti savo pajėgas iš Sirijos.
JAV kariškiai praėjusią savaitę nurodė, jog Sirijoje, kur kovoja su „Islamo valstybe“ (IS), liks, kol bus užtikrinta, kad džihadistai negrįš.
„Koalicija toliau veiks Sirijoje ir rems vietos pajėgas, ... kad galutinai įveiktų ISIS (IS) ir stabilizuotų išvaduotą teritoriją, ... leidžiant grįžti perkeltiems sirams ir pabėgėliams“, – sakė A. Rankine'as-Galloway.
Sirijos konfliktas prasidėjo 2011 metų kovą nuo antivyriausybinių protestų, greit peraugusių į įnirtingą ir daugiaplanį pilietinį karą. IS šiame kare yra tik vienas iš daugelio elementų.
Neterminuoti JAV įsipareigojimai Sirijoje tikriausiai suerzins Rusiją, nuo 2015 metų rugsėjo Sirijoje vykdančią atskirą karinę kampaniją prezidento Basharo al Assado režimui paremti.
Rusijos kontingento Sirijoje dydis nėra žinomas, bet nepriklausomas Rusijos pajėgų ekspertas Pavelas Felgenhaueris naujienų agentūrai AFP yra sakęs, kad šiame konflikte galėjo dalyvauti iki 10 tūkst. karių ir privačių kontraktininkų.
Pentagonas vėliau paskelbė, kad dvi pagrindinės JAV remiamos ginkluotos grupės, Irake ir Sirijoje kovojančios su IS, susitiko prie šių abiejų valstybių sienos.
Kai pradėjo kampaniją už savo „kalifatą“, IS beveik nevaržomai judėjo per dykuma einančią sieną, bet dabar Irakas stiprina savo pasienio postus, kad išlikę IS kovotojai negalėtų judėti iš vienos šalies į kitą.
„Sirijos demokratinės pajėgos“ ir Irako saugumo pajėgos susitiko prie sienos „patvirtinti savo įsipareigojimą užtikrinti, kad ISIS daugiau nebeįsitvirtintų“, sakė kitas Pentagono atstovas, pulkininkas Robas Manningas.