O. Scholzo atvykimo vaizdo įrašas platinamas socialiniuose tinkluose.
„Ar yra sąmokslo teorijų kūrėjų? Ką Scholzas atsivežė šarvuotame lagamine? Kokį mygtuką?“ – smalsauja socialinių tinklų naudotojai.
Ukrainos portalas „Apostrof“ atrinko keletą šmaikščių atsakymų: „raudonas mygtukas“, „aliuminis lagaminėlis su „Taurus“ aktyvinimo kodais“, „telefonas į Maskvą skambinti“.
Internautai taip pat aptarinėja vizito priežastį ir siūlo savo variantus. „Tikriausiai prisijungs prie Teritorinės gynybos pajėgų“, „priešrinkiminės kampanijos triukas: atvažiavo fotografuotis ir klausytis padėkos žodžių“, „man kažkodėl neramu“, komentuojama socialiniuose tinkluose.
O. Scholzas pirmadienį pirmą kartą per pustrečių metų atvyko į Kyjivą derybų su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Jo vizitas saugumo sumetimais iš anksto nebuvo paskelbtas.
Atvykęs Vokietijos vadovas paskelbė apie papildomą ginklų pristatymą Ukrainos gynybai nuo Rusijos iki gruodžio pabaigos už 650 mln. eurų.
„Norėčiau aiškiai pasakyti, kad Vokietija išliks stipriausia Ukrainos rėmėja Europoje“, – sakė specialiu traukiniu į Ukrainos sostinę vykęs O. Scholzas.
Tai jau trečiasis Vokietijos vyriausybės vadovo vizitas į Ukrainą ir antrasis nuo plataus masto Rusijos invazijos pradžios. O. Scholzas lankėsi Kyjive 2022 m. vasarį, prieš pat Rusijos invaziją, o antrą kartą – 2022 m. birželį kartu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir tuometiniu Italijos ministru pirmininku Mario Draghi.
„Šiąnakt keliavau į Kyjivą: traukiniu per šalį, kuri daugiau nei 1000 dienų ginasi nuo Rusijos agresijos karo“, – socialiniame tinkle X parašė O. Scholzas.
Jis pridūrė, kad „Ukraina didvyriškai ginasi nuo negailestingo Rusijos agresijos karo“. „Savo pakartotiniu vizitu į Kyjivą norėčiau pareikšti solidarumą su Ukraina“, – pridūrė O. Scholzas, vasarį jo laukia nauji rinkimai.
„Susitikime su prezidentu Volodymyru Zelenskiu paskelbsiu apie tolesnę 650 mln. eurų vertės karinę įrangą, kuri turi būti pristatyta gruodį. Ukraina gali pasikliauti Vokietija – mes sakome tai, ką darome. Ir darome tai, ką sakome“, – parašė O. Scholzas.
Baerbock perspėjo Kiniją dėl paramos Rusijai
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pirmadienį perspėjo savo kolegą Kinijoje, kad Pekino parama Rusijai „atsilieps“ tarpusavio ryšiams, pranešė jos biuras.
Vokietijos diplomatijos vadovė Pekine susitiko su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi „strateginiam dialogui“, nes Berlynas siekia kurti geresnius ryšius su Kinija ir kartu spręsti svarbiausius nesutarimus.
A. Baerbock sakė Wangui, kad „didėjanti Kinijos parama Rusijos karui prieš Ukrainą atsiliepia mūsų santykiams“, sakoma Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.
Kinija pristato save kaip neutralią šalį karo Ukrainoje atžvilgiu ir teigia, kad nesiunčia mirtinos pagalbos nė vienai pusei, priešingai nei Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų valstybės.
Tačiau ji išlieka artima politinė ir ekonominė Rusijos sąjungininkė, o NATO narės pavadino Pekiną „lemiamu karo, kurio niekada nepasmerkė, įgalintoju“.
A. Baerbock taip pat pirmadienį paragino Kinijos valdžios institucijas „konstruktyviai bendradarbiauti“ su Europos Sąjunga dėl muitų, taikomų kiniškoms elektrinėms transporto priemonėms.
„Labai svarbu užtikrinti lygias galimybes, sąžiningą konkurenciją ir abipusiškai palankias rinkos sąlygas“, – sakė ji.
ES spalio mėnesį nusprendė įvesti papildomus muitus Kinijoje pagamintiems elektriniams automobiliams – po to, kai atlikus antisubsidijų tyrimą buvo padaryta išvada, kad dėl Kinijos valstybės subsidijų nesąžiningai numušamos kainos ir kenkiama Europos automobilių gamintojams.
Įsigalioję tarifai bus galutiniai ir galios penkerius metus.
Muitai bus taikomi papildomai šalia šiuo metu galiojančio 10 proc. tarifo, įvesto iš Kinijos importuojamoms elektrinėms transporto priemonėms.