Į gimtąjį miestą karys sugrįžo gruodžio 27 d. Jo pasitikti išėję žmonės laikė vėliavas bei plakatus. Visi skandavo padėkos žodžius, plojo, giedojo Ukrainos himną ir visiems gerai žinomą Kalėdų giesmę.

„Ačiū už palaikymą ir už tai, kad čia susirinkote. Visus jus myliu, esate geriausi“, – pasakė Ukrainos karys kreipdamasis į miestelėnus.

Socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas „Azovstal“ gynėjo pasitikimas.

Rusų belaisviu A. Niverčukas tapo 2022 metų gegužę, ir per netrumpą nelaisvėje praleistą laiką jam teko pabuvoti net aštuoniose skirtingose kolonijose. 2023-iųjų lapkričio 14-ąją, jo gimimo dieną, jam buvo pranešta apie Rusijoje priimtą kalėjimo iki gyvos galvos nuosprendį.

Nuo tol karys sėdėjo vienoje kraupiausių Rusijos specialiojo režimo kolonijų pavadinimu „Juodasis delfinas“: į ją paprastai uždaromi tie, kurie nuteisiami kalėti iki gyvos galvos.

Į gimtąją Ukrainą A. Niverčukas sugrįžo per 2024 metų spalį vykusį apsikeitimą belaisviais. Dabar jam paskirta reabilitacija, padėsianti kiek atsigauti po Rusijos kalėjime patirtų baisumų.

Rusija ir Ukraina prieš Naujuosius metus apsikeitė daugiau kaip po 150 karo belaisvių

Rusija ir Ukraina pirmadienį apsikeitė daugiau kaip 300-ais karo belaisvių pagal susitarimą, kuriam Naujųjų metų išvakarėse tarpininkavo Jungtiniai Arabų Emyratai, pranešė abiejų šalių pareigūnai.

Nuo karo pradžios 2022 m. vasario mėnesį abi šalys apsikeitė šimtais karo belaisvių – tai tebėra viena iš nedaugelio tarpusavio bendradarbiavimo sričių.

„Gruodžio 30 dieną, kaip derybų proceso rezultatas, iš Kyjivo režimo kontroliuojamos teritorijos buvo grąžinta 150 Rusijos karių. Mainais buvo perduota 150 ukrainiečių karo belaisvių“, – pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Kyjivas pagal susitarimą atgavo 189 žmones, įskaitant karius, pasieniečius ir du civilius iš Rusijos okupuoto Mariupolio miesto.

„Dirbame, kad visus išlaisvintume iš Rusijos nelaisvės. Tai mūsų tikslas. Mes nė vieno nepamirštame“, – sakė V. Zelenskis.

Ukraina pirmadienį pranešė, kad nuo karo pradžios Maskva pagal susitarimus su Kyjivu iš viso paleido 3 956 žmones – karius ir civilius.

Abi šalys sakė, kad naujausiems mainams tarpininkavo Jungtiniai Arabų Emyratai.

Rusijos žmogaus teisių įgaliotinės Tatjanos Moskalkovos paskelbtame vaizdo įraše matyti prie autobusų susirinkę kareiviai, vilkintys žieminiais drabužiais ir karinėmis uniformomis.

„Dėkoju jums už jūsų tarnybą, kantrybę ir drąsą“, – sakė T. Moskalkova ir palinkėjo jiems linksmų Naujųjų metų švenčių.

„Labai greitai mūsų vaikinai apkabins savo artimuosius ir draugus ir švęs Naujuosius metus tėvynėje“, – rašė ji prie vaizdo įrašo pridėtoje „Telegram“ žinutėje.

V. Zelenskis taip pat paskelbė nuotraukas, kuriose matyti, kaip kai kurie iš susigrąžintų vyrų sėdi autobuse ir laiko mėlynai geltonas Ukrainos vėliavas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)