Po to, kai 2022 m. rugsėjį prieš dujotiekį „Nord Stream“ buvo tariamai įvykdytas sabotažo aktas, JAV verčia savo „klientus Ukrainoje“ išvesti dujotiekį „TurkStream“ iš rikiuotės, Maskvoje pareiškė S. Lavrovas.
„TurkStream“ Juodosios jūros dugnu driekiasi nuo Rusijos Krasnodaro regiono į rytus nuo Krymo iki Kyjkojo miesto, esančio į vakarus nuo Stambulo.
„Estu tvirtai įsitikinęs, kad JAV visiškai negali pakęsti konkurencijos kurioje nors srityje“, – kalbėdamas svarbioje spaudos konferencijoje, surengtoje Maskvoje metų pradžiai pažymėti, sakė S. Lavrovas.
Jo remarkos pasigirdo po to, kai prieš Krasnodaro regione veikiančią kompresorių stotį „Ruskaja“, kuri yra už maždaug 320 kilometrų nuo fronto linijos Ukrainoje, buvo įvykdyta dronų ataka.
Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad bepiločiai orlaiviai buvo numušti, tačiau krentančios jų nuolaužos kiek apgadino pastatą ir infrastruktūrą. Kremlius šią ataką pavadino terorizmu jo energetikos infrastruktūros atžvilgiu.
2022 m. rugsėjį, po plataus masto Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios praėjus maždaug septyniems mėnesiams, abu Rusiją su Vokietija jungiančio dujotiekio „Nord Stream“ vamzdynus apgadino nenustatytos kilmės sprogimai.
Kalbėdamas apie dujotiekiui padarytą žalą, S. Lavrovas apkaltino Vokietijos kanclerį Olafą Scholzą tuo, kad šis tyčią vengia pakomentuoti šių sprogimų ir „nedrįsta nė cyptelėti“.
Rusija teigia, kad dėl šių sprogimų, kuriuos ji pati vadina „teroristiniu išpuoliu“, yra kaltos JAV.
Žiniasklaidoje yra pasirodę pranešimų, kuriuose atsakomybė už šį sabotažo aktą priskiriama Ukrainos vyriausybės agentams. Tiek Ukraina, tiek Lenkija, tiek JAV nuo seno priešinosi šiam dujotiekiui, tačiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kaltinimus dėl Ukrainos dalyvavimo rengiant prieš jį išpuolį neigia.