„Tai – milžiniška tragedija, – pareiškė V. Putinas. – Mes ir širdimi, ir siela esame kartu su jumis. Per tokias tragedijas, tokiomis valandomis, žinoma, labai svarbu jausti artimų žmonių petį, visos šalies empatiją dėl šios siaubingos katastrofos“.
Valstybės vadovas taip pat išreiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir šeimų nariams.
Prezidentas atskirai padėkojo Sankt Peterburgo gyventojams, kur gyveno didžioji dalis katastrofos aukų, už užuojautas ir jų šeimoms parodytą empatiją.
Tai pirmas asmeninis valstybės vadovo pareiškimas nuo A321 katastrofos momento.
V. Putinas taip pat nurodė skirti ypatingą dėmesį pagalbos žuvusiųjų šeimoms klausimams. Pasak jo, socialiniai klausimai turi būti išspręsti kaip galima greičiau.
M. Sokolovas, vadovaujantis А321 katastrofos priežastis tiriančiai vyriausybinei komisijai, patikino V. Putiną, kad tam bus skirtos visos pastangos.
„Padarysim viską, kas įmanoma, ir, žinoma, skirsime maksimalų žmogišką dėmesį visiems, kurių artimieji nukentėjo“, – pareiškė transporto ministras.
V.Putinas pirmadienį pirmąkart viešai pasirodė po to, kai oro bendrovės „Kogalymavia“ („Metrojet“) užsakomojo reiso lėktuvas sudužo šeštadienį Sinajaus pusiasalyje, praėjus 23 minutėms po to, kai pakilo iš Raudonosios jūros kurorto Šarm aš Šeicho. Per tą katastrofą žuvo visi 224 lėktuve buvę žmonės, beveik visi – Rusijos piliečiai.
Rusijos ir Egipto pareigūnai dar nepaskelbė, kodėl nukrito lėktuvas, sudužęs teritorijoje, kurioje neretai vyksta Egipto kariuomenės ir saugomo pajėgų susirėmimų su islamistais kovotojais.
Vienas „Kogalymavia“ pareigūnas pirmadienį sakė, kad lėktuvas veikiausiai subyrėjo aukštai ore dėl „išorinio poveikio“, o ne dėl kokio nors techninio gedimo arba pilotų klaidos.
JAV: nėra „tiesioginių įrodymų“, kad kalti teroristai
JAV nacionalinės žvalgybos gynybos direktorius Jamesas Clapperis pirmadienį pareiškė neturįs jokių „tiesioginių įrodymų“, kad Rusijos keleivinio lėktuvo katastrofos savaitgalį Egipte priežastis buvo teroro išpuolis.
Kalbėdamas gynybos vadovų susitikime Vašingtone J.Clapperis sakė, kad „vargu“ ar „Islamo valstybės“ grupuotė būtų galėjusi įvykdyti tokį išpuolį, tačiau pridūrė, kad „nenorėtų atmesti tokios galimybės“.
„Mes neturime jokių tiesioginių teroristų kišimosi įrodymų“, – sakė jis.