Stambiausi Rusijos kelionių organizatoriai pirmadienį pareiškė patyrę 1,7 mlrd. (24,5 mln. eurų) rublių tiesioginių nuostolių dėl draudimo vykdyti skrydžius į Egiptą.
Rusijos lėktuvo katastrofa Egipte
14 straipsnių
Rusijos federalinė oro transporto agentūra „Rosaviacija" paskelbė draudžianti Egipto oro linijoms „Egypt Air" skraidyti į Rusiją.
Rusijos oro transporto bendrovių nuostoliai dėl sustabdytų skrydžių į Egiptą vien šiais metais sieks 9,1 mlrd. rublių (per 128 mln. eurų). Apie tai penktadienį pranešė Oro transporto eksploatacijos asociacijos prezidentas Vladimiras Tasunas.
Trečiadienio vakarą Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas su paskutiniais lietuviais, poilsiavusiais Šarm aš Šeicho kurorte Egipte. Lietuvos kelionių organizatoriai į šį kurortą poilsinių kelionių žada nevykdyti iki kitų metų.
Vien Rusijos gyventojams nustojus keliauti į Egipto kurortus kelionių organizatoriai praras 10 mln. dolerių (9,2 mln. eurų), teigia leidinys „RBK“.
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Po Rusijos lėktuvo katastrofos URM rekomenduoja nevykti į Egiptą, JAV pasiūlė šarvuočius Lietuvai: kaina šokiruoja, bet sąlygos nudžiugins?, orų prognozė ir dienos kadras.
Rusija, Egiptas, prancūzų ir vokiečių gamintojas „Airbus“ bei „Kogalymavia“ – kiekvienas turi savų interesų, tiriant katastrofą virš Sinajaus pusiasalio, „probleminio regiono Egipto turizmo pramonei“.
Rusijos lėktuvas „Airbus A321“ nukrito virš Sinajaus pusiasalio dėl sprogimo variklyje.
Kaip pranešama internetinėje svetainėje „Flightradar24“, kurioje pateikiami visame pasaulyje vykdomų skrydžių stebėjimo duomenys, rusų oro linijų „Kogalymavia“ lėktuvas „Airbus A321“ prieš pat katastrofą staiga ėmė netekti vertikalaus greičio dėl „reikšmingo įvykio“.
Labiausiai tikėtina, kad rusų oro linijų „Kogalymavia“ keleivinio lėktuvo katastrofą sukėlė sprogimas, tačiau sprogo ne bomba ar raketa, rašo leidinys „The Daily Beast“.
Egipte sudužusio Rusijos lainerio „Airbus A321“ pilotai iki pat katastrofos momento neturėjo jokių duomenų apie kokius nors lėktuvo gedimus, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė informuotas šaltinis iš Kairo, rašo lenta.ru.
Po to, kai šeštadienį Sinajuje sudužo rusų turistų pilnas keleivinis lėktuvas, skridęs iš Šarm el Šeicho oro uosto į Sankt Peterburgą, pilotas instruktorius Kęstutis Zagreckas „Žinių radijui“ sakė, kad jam kilo du klausimai: skrydžių saugos Egipte ir pilotų parengimo.
Žurnalistas Magdy Samaanas – vienas iš nedaugelio žurnalistų, kuriems pasisekė pasiekti Rusijos keleivinio lėktuvo sudužimo vietą Egipte. Jis pasakoja, ką pamatęs, skelbia „The Telegraph“.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas A321 katastrofą Egipte pavadino milžiniška tragedija. Tai jis pareiškė susitikęs su transporto ministru Maksimu Sokolovu, skelbia rbc.ru.