„Iš dviejų blogybių reikia rinktis mažesnę. Kuri blogybė iš dviejų yra mažesnė? Ta ponia ar tas ponas? Nežinau, – per spaudos konferenciją popiežiškąjame lėktuve sakė Katalikų Bažnyčios vadovas, galvoje turėdamas K. Harris ir D. Trumpą. – Kiekvienas, turintis sąžinę, turėtų apie tai pagalvoti ir tai padaryti“.
Popiežius Pranciškus garsiau nei jo pirmtakai pasisako politiniais klausimais ir siekia, kad Katalikų Bažnyčia taptų atviresnė. Nors jis nuosekliai ir tvirtai gina Katalikų Bažnyčios mokymą, jog abortai yra sąmoningas žmogaus gyvybės naikinimas, jis taip pat tvirtina, kad jų negalima atskirti nuo kitų su žmogaus gyvybe susijusių klausimų, įskaitant imigraciją.
„Išsiųsti migrantus, palikti juos bet kur, palikti juos... tai kažkas baisaus, tai yra blogis. Išsiųsti vaiką iš motinos įsčių yra žudymas, nes jos yra gyvybė. Turime aiškiai kalbėti apie šiuos dalykus“, – sakė jis.
Popiežius Pranciškus jau ne kartą yra pasisakęs politiniais klausimais ir išreiškęs progresyvesnes pozicijas. Pavyzdžiui, jis yra leidęs kunigams suteikti atleidimą už abortą ir laiminti tos pačios lyties poras, taip pat yra įspėjęs apie klimato kaitą.
Jis metė iššūkį JAV katalikų vyskupams, atkakliai tvirtinantiems, kad abortai yra „svarbiausia“ problema, ir pareiškė, kad migrantų padėtis taip pat yra susijusi su būtinybe ginti gyvybę. 2016 metais popiežius Pranciškus tuometinio kandidato į prezidentus D. Trumpo planą statyti sieną, kad migrantai negalėtų iš Meksikos patekti į JAV, buvo pavadinęs „nekrikščionišku“.
O kai 2021 metais vyskupai svarstė, ar visuomenės veikėjams, remiantiems teisę į abortus įskaitant JAV prezidentą Joe Bideną, nereikėtų uždrausti priimti Komuniją, Pranciškus paragino juos vadovautis „pastoraciniu“ požiūriu, o ne politinėmis pažiūromis. Popiežius yra sakęs, kad niekada niekam nėra atsakęs priimti komuniją.
Pranciškus taip pat kritikavo poras, kurios renkasi turėti ne vaikus, o naminius gyvūnus, ir šiuo atžvilgiu yra išvien su D. Trumpo kandidatu į viprezidentus, atsivertusiu kataliku JD Vanc`u, kuris vaikų nesusilaukusias moteris pašiepė kaip „bevaikes ponias su katėmis“, o vaikų neturinčius šalies „lyderių klasės“ atstovus pavadino „labiau sociopatiškais“.
JAV katalikai taip pat yra įvairių pažiūrų. „Pew Research“ duomenimis, 52 proc. registruotų rinkėjų katalikų save laiko respublikonais arba linkstančiais palaikyti respublikonus, o 44 proc. – demokratais arba linkstančiais prie demokratų.
Per 2020 metų JAV prezidento rinkimus, „Pew Research“ duomenimis, katalikų rinkėjų nuomonės išsiskyrė: 50 proc. iš jų balsavo už J. Bideną, o 49 proc. palaikė D. Trumpą. Nepaisant to, dauguma JAV katalikų – 61 proc. – mano, kad abortai turėtų būti legalūs visais arba daugeliu atvejų.