B. Berezovskis įsigijo „Chateau de la Garoupe“ pilį Žydrojoje pakrantėje praėjusio amžiaus dešimtąjį dešimtmetį, kai valdžioje buvo pirmasis posovietinės Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas, o magnatas buvo laikomas vienu įtakingiausių žmonių Rusijoje. Tačiau Prancūzijos valdžia konfiskavo pilį 2015 m., praėjus dvejiems metams, kai B. Berezovskis buvo rastas negyvas savo namuose Anglijoje. Jis buvo pabėgęs iš Rusijos, o jo mirties aplinkybės niekada nebuvo iki galo paaiškintos. Tuo metu jis buvo tapęs mirtinu V. Putino priešu.

Rūmus prestižinėje vietoje Antibuose pastatė britų pramonininkas ir parlamentaras Charlesas McLarenas, jų turtinga istorija susijusi su tokiais žmonėmis kaip Pablo Picasso, Cole'as Porteris ir Ernestas Hemingway'us.

Prancūzijos konfiskuoto turto agentūros „Agrasc“ pranešime sakoma, kad pilis yra „išskirtinis architektūros ir kultūros paveldas, jos įsigijimas suteikia unikalią galimybę turėti prestižinę istorinę rezidenciją žavioje aplinkoje“. Suinteresuoti asmenys gali pareikšti savo susidomėjimą nuo birželio 16 d. iki liepos 17 d., o pripažinti galimais pirkėjais nuo rugsėjo teikti prašymus.

Pilis ir kitas šalia esantis turtas, taip pat priklausęs B. Berezovskiui, buvo konfiskuotas pripažinus, kad jis buvo įsigytas investicijų bendrovės „Sifi“ ir jos vadovo Jeano Louis Bordes‘o išplautais pinigais. Nustatyta, kad jie veikė B. Berezovskio labui.

Reaguojant į pradinį Rusijos pateiktą skundą, Prancūzijos valdžios institucijoms prireikė 10 metų, kad išsiaiškintų sudėtingą pirkimo istoriją.

Žydroji pakrantė buvo populiari tarp turtingų rusų dar nuo imperatoriškosios šeimos laikų, o subyrėjus SSRS pamėgta Rusijos oligarchų. Dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą ir Vakarų sankcijų rusams tapo itin sudėtinga įsigyti turtą Prancūzijoje ir net atvykti į šalį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją