Raudonojo Kryžiaus vadovas Peteris Maureris dalyvavo 45 minutes trukusiose derybose su Sirijos lyderiu, sakė atstovas Hichamas Hassanas, nepateikęs detalių apie jų diskusijas.
TRKK anksčiau nurodė, kad P.Maureris sieks aptarti "sparčiai blogėjančią humanitarinę padėtį" Sirijoje, kur B.al Assadas mėgina numalšinti jau ilgiau nei 17 mėnesių vykstantį sukilimą, prieš jo režimą, taip pat sunkumus, su kuriais šioje šalyje susiduria humanitarinės pagalbos darbuotojai.
Sirijos prezidentas pasisako už "nešališką" TRKK pagalbą, praneša televizija
Sirijos prezidentas Basharas al Assadas Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto vadovui Peteriui Maureriui antradienį pareiškė, kad jis pasisako už šios organizacijos pagalbos darbuotojų buvimą Sirijoje tol, kol jie išliks "nešališki ir nepriklausomi", pranešė valstybinė televizija.
"Prezidentas Assadas patikino Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto prezidentą, kad jis sveikina komiteto vykdomas humanitarinės pagalbos operacijas Sirijoje, jeigu tik jis išliks nešališkas ir nepriklausomas", - sakoma naujienų agentūros SANA pranešime.
Susitikime su B.al Assadu TRKK vadovas pasidžiaugė "Sirijos vyriausybės bendradarbiavimu" ir "tarp šalių nutiestais pasitikėjimo tiltais", pranešė agentūra.
Kinija pripažįsta blogėjančią padėtį Sirijoje, tačiau toliau priešinasi intervencijai
Kinija antradienį pareiškė, kad padėtis Sirijoje blogėja, tačiau Pekinas vis tieks priešinasi bet kokiai išorinei ginkluotai intervencijai į šią šalį.
Šie komentarai buvo išsakyti ruošiantis JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton vizitui Pekine.
Politinis sprendinys tebėra vienintelė išeitis Sirijai, Kinijos URM atstovas Hong Lei sakė žurnalistams per kasdienę spaudos konferenciją.
"Visada tikėjome, kad vienintelis teisingas kelias privalo būti šios krizės politinis sprendinys. Šiuo metu padėtis blogėja, tačiau juo blogesnės padėti, juo daugiau reikia vienybės", - pažymėjo jis.
Atstovas taip pat pakartojo, kad Kinija priešinasi bet kokiam cheminių ginklų naudojimui, tačiau taip pat ir bet kokiai ginkluotai intervencijai Sirijoje.
"Kinija tvirtai priešinasi prieš cheminių ginklų kūrimą, gamybą arba naudojimą bet kurioje šalyje, - sakė Hong Lei. - Kinija priešinasi ginkluotai intervencijai dėl Sirijos klausimo."
Pekinas ne kartą pasmerkė visus planus, kuriuose užsimenama apie išorinį įsikišimą, mėginant išspręsti Sirijos krizę, taip pat bet kokiam planui, numatančiam "režimo pasikeitimą".
H.Clinton atvyks į Kiniją vėliau antradienį.
Kinija ir Rusija blokavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos siūlytas rezoliucijas, turėjusias padidinti spaudimą Sirijos prezidentui Basharui al Assadui.
Liepą H.Clinton ragino pasaulio galybes parodyti Rusijai ir Kinijai, jog joms teks brangiai sumokėti už trukdymą siekti Sirijoje demokratinių pokyčių, išprovokuodama piktus Pekino komentarus.
Rugpjūtį iš Sirijos pabėgo daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų, nurodo JT
Pabėgėlių iš Sirijos skaičius praėjusį mėnesį smarkiai išaugo - iš karo draskomos šalies rugpjūtį į kaimynines šalis pabėgo daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų, antradienį pranešė Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūra.
Tai didžiausias mėnesio skaičius nuo konflikto Sirijoje pradžios pernai kovą, nurodė UNHCR atstovė.