Sukilėliams veržiantis į Damaską B. al Assadas, kurio režimas staiga žlugo, buvo atgabentas į Rusiją „pačiu saugiausiu įmanomu būdu“, sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

Iš pradžių Kremlius atsisakė komentuoti Rusijos valstybinės žiniasklaidos išplatintų pranešimų, esą, B. al Assadui suteiktas prieglobstis šalyje.

Sirijos pilietinio karo kontekste Maskva ilgą laiką rėmė B. al Assado vyriausybę.

Kurioje konkrečiai Rusijos vietoje dabar yra B. al Assadas, S. Riabkovas nenurodė, tiktai pasakė neturįs menkiausio supratimo, kaip šiuo metu klostosi jo reikalai.

„Man ypač nederėtų išsamiai aiškinti, kas įvyko ir ko buvo imtasi“, – sakė jis.

B. al Assadas pabėgo iš Sirijos, kai islamistų vadovaujamos opozicijos pajėgos savaitgalį įsiveržė į šalies sostinę Damaską ir tokiu būdu sekmadienį sėkmingai užbaigė penkis dešimtmečius trukusį brutalų B. al Assado klano valdymą.

Paklaustas, ar B. al Assadas bus perduotas teismui dėl daugybės jam ir jo vyriausybei priskiriamų nusikaltimų, tarkim, susijusių su režimą kritikavusių asmenų dingimu bei cheminių ginklų naudojimu, S. Riabkovas atsakė, kad „Rusija nepriklauso konvencijai, pagal kurią įsteigtas Tarptautinis baudžiamasis teismas“.

Pirmadienį Kremlius atsisakė patvirtinti pranešimus, kad B. al Assadas pabėgo į Maskvą, tačiau Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Maskvą „nustebino“ sukilėlių įvykdytas perversmas.

„Kalbant apie prezidento Assado buvimo vietą, aš neturiu ką jums pasakyti“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas D. Peskovas ir pridūrė: „Tai, kas atsitiko, nustebino visą pasaulį ir šiuo atveju mes nesame išimtis.“

D. Peskovas pirmadienį taip pat pareiškė, kad jei Rusija suteiktų prieglobstį B. al Assadui ir jo šeimai, tokį sprendimą priimtų Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. „Žinoma, tokie sprendimai negali būti priimti be valstybės vadovo, ir tai yra jo sprendimas“, – sakė D. Peskovas ir pridūrė, kad V. Putino darbotvarkėje nėra numatytas susitikimas su B. al Assadu.

Rusija yra suteikusi prieglobstį keliems nuverstiems lyderiams, įskaitant buvusį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių.

Sirijoje yra Rusijos jūrų laivyno, taip pat oro pajėgų bazių, tačiau dabar, sužlugus B. al Assado režimui, jų likimas tapo labai neaiškus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)