Rusijos kariuomenė iš Latakijos oro bazės Sirijos pakrantėje paskelbė nuotraukas su oro gynybos sistema S-400, kuri NATO žinoma kaip SA - 21 „Growler„, rašo dailymail.co.uk.
Moderni raketų sistema, kurios maksimalus nuotolis siekia 400 km, gali numušti lėktuvus, skrendančius net 27 km aukštyje. Tai dvigubai didesnis aukštis už tą, kuriame skraido keleiviniai laineriai.
Rusijos gynybos ministerija pakvietė 50 užsienio žurnalistų grupę į minėtą oro bazę, kur buvo galima aiškiai pamatyti oro gynybos radarų sistemą.
Iš akylai saugomos bazės ši raketų sistema gali aprėpti didžiąją dalį Sirijos, Pietų Turkijos ir Kipro teritorijos, taip pat rytinę Viduržemio jūros dalį ir Izraelį.
Raketų sistemą sudaro trys dalys: centrinis kontrolės punktas, radarų kompleksas, galintis sekti 300 taikinių, ir šeši priešlėktuvinių raketų paleidimo prietaisai.
Manoma, kad ši ginkluotės sistema taip pat gali stebėti ir nusitaikyti į britų orlaivius, kurie yra dislokuoti Karališkųjų oro pajėgų stotyje Kipre.
Rusija nuolat stiprina savo pajėgas Sirijoje: savo oro bazėje ji dislokuoja vis daugiau bombonešių ir ginkluotų sraigtasparnių.
Rusijos analitikas Jurijus Barminas savo paskyroje „Twitter“ rašė: „Rusijos oro bazėje Latakijoje buvo pastebėtas kompleksas S400“. Tai dar vienas „netyčinis“ Rusijos karinės paslapties nutekėjimas“.
„Latakijoje dislokuodama S400, Rusija siunčia signalą Turkijai ir Izraeliui ir tuo pačiu sukuria skydą virš Sirijos pakrančių rajonų“.
S-400 gali perimti sparnuotąsias raketas ir kitas potencialias grėsmes iš oro.
Rusijos gynybos pareigūnai tvirtina, kad ji netgi gali atakuoti penktos kartos orlaivį „F-22 Raptor“.
Rusija taip pat pardavinėja senesnės versijos sistemą S-300 Iranui ir svarsto galimybę atnaujintą ginklą eksportuoti į Indiją, Kiniją ir Saudo Arabiją.
„Net jei lėktuvas skrenda žemai ir jo greitis prilygsta ant žemės važiuojančiam automobiliui, šis radaras parodys jį ekrane. S-400 sistemai nėra tokio dalyko kaip nematomas orlaivis. Sistema jį užfiksuos ir jį numuš“, - „Sputnik News“ sakė vienas Rusijos raketų vadas.
Rusijos gynybos pareigūnai tvirtina, kad per pastarąsias dvi dienas jų lėktuvai kilo 85 kartus ir atakavo 277 teroristų pozicijas Alepo, Damasko, Latakijos, Hamos, Homso ir Idlibo provincijose.
Jų teigimu, bombonešis Su-24M Homse atakavo „Islamo valstybės“ šarvuočių koloną ir sunaikino tris tankus bei dvi pėstininkų kovos mašinas.
Tuo metu, kai viešumon iškilo pažangios raketų sistemos nuotraukos, Rusija pareiškė, kad „Islamo valstybė“ ir kitos teroristinės grupuotės Artimuosiuose Rytuose turi garstyčių dujų (iprito).
„Islamo valstybė“ ir kai kurios kitos radikalios islamistų grupuotės Artimuosiuose Rytuose iš tikrųjų gavo komponentų ir technologijų cheminio ginklo gamybai ir pradėjo aktyviau jį naudoti Sirijoje bei Irake“, - naujienų agentūrai „Tass“ teigė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova.
„Jei anksčiau kalbėjome, kad vietoj cheminio ginklo jie naudoja buitinį ir pramoninį chlorą, dabar turime patikrintos informacijos, kad naudojamos nuodingos karinės medžiagos, tarp jų ir garstyčių dujos. Šios dujos taip pat naudojamos provokacijoms, kad dėl jų būtų apkaltinta vyriausybė“, - sakė ji.
S-400 dislokavimą analitikai vertina kaip didelę Rusijos oro gynybos pajėgumų šiame regione eskalaciją.