Pasak Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu, jiems būtų skirti trys išėjimai, o ketvirtasis miestą palikti leistų ginkluotiems sukilėliams.

Sirijos prezidentas taip pat pažadėjo suteikti amnestiją tiems sukilėliams, kurie per tris mėnesius sudės ginklus ir pasiduos.

Vyriausybės pajėgos apsupo Alepą ir atkirto sukilėlių valdomas teritorijas, uždarė visus tiekimo kelius. Pulti jiems padėjo Rusijos oro pajėgos.

Sukilėlių pajėgos, kovojančios su prezidento Basharo al-Assado vyriausybe, laikė užgrobusios rytinius miesto rajonus pastaruosius ketverius metus.

Jungtinės Tautos (JT) įspėjo apie kritinę ten esančių 300 000 žmonių situaciją.

JT humanitarinių operacijų vadovo Stepheno O'Brieno teigimu, „manoma, kad rugpjūčio viduryje baigsis maisto atsargos, o medicinos įstaigos ir toliau yra atakuojamos“.

S. Šoigu teigė, kad trijuose koridoriuose, skirtuose civiliams ir neginkluotiems sukilėliams, būtų įrengti medicinos punktai ir dalijamas maistas. Jis taip pat pridūrė, kad mielai bendradarbiautų su tarptautinėmis pagalbos organizacijomis.

Ketvirtasis koridorius, kuris vestų į Kastelo kelią, būtų skirtas ginkluotiems sukilėliams, nors S. Šoigu ir skundėsi, kad JAV nesuteikė informacijos apie tai, kaip sukilėlių Laisvosios Sirijos armijos daliniai, kuriuos ji palaiko, atsiskyrė nuo džihadistų „Al Nusra“ kovotojų.

Jei pavyktų susigrąžinti Alepą, Sirijos vyriausybei tai būtų didžiulis laimėjimas. Tačiau kol kas nėra jokių ženklų, kad sukilėliai ketintų palikti miestą. Tiek sukilėliai, tiek paprasti žmonės sutiko šią iniciatyvą su dideliu nepasitikėjimu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (166)