Naujoji Sirijos valdžia atsisako įleisti Rusijos evakuacijos laivą į Tartuso uostą, kuriame yra vienintelė Rusijos karinio jūrų laivyno bazė užsienyje. Apie tai sufleruoja „MarineTraffic“ duomenys, OSINT analitikų informacija ir Kremliui palankių karo korespondentų pranešimai.

Kaip rašo „The Moscow Times“, gruodžio 11 d. laivas „Sparta II“ išplaukė iš Baltijsko uosto Kaliningrado srityje ir sausio 5 d. priartėjo prie Sirijos krantų, bet nuo to laiko daugiau nei keturias paras šis balkeris dreifuoja netoli Tartuso, taip ir neįplaukdamas į uostą.

Atrodo, kad laivas, kuris anksčiau gabeno techniką iš Krymo į Siriją ir yra įtrauktas į JAV sankcijų sąrašus, negavo leidimo iš grupuotės „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS), sėkmingai nuvertusios Kremliui lojalų B. al Assadą, rašoma „Telegram“ kanale „Rybar“. Taigi, evakuacija iš Tartuso faktiškai sustojo, teigiama portale „Maritime Executive“.

Remiantis technologijų įmonės „Maxar“ gautomis palydovinėmis nuotraukomis, Rusijos kariai perkėlė į uostą didelį kiekį įvairios technikos (pavyzdžiui, daugiau nei 100 sunkvežimių) ir išmontavo oro erdvės gynybos radarus. Tačiau kol kas visa įranga tebėra bazėje ir nebuvo perkelta į prieplaukas, kuriose neprisišvartavęs nė vienas laivas.

Dabar evakuoti personalą ir įrangą iš Sirijos galima tik per Chmeimimo oro bazę, į kurią reguliariai vykdomi Rusijos gynybos ministerijos užsakyti reisai, rašo OSINT analitikas Oliveris Alexanderis. Stebėti „Sparta II“ manevrų buvo išsiųstas JAV oro pajėgų jūrų patruliavimo lėktuvas „P-8A Poseidon“.

Rusijos karinis jūrų laivynas Tartuso bazę paliko dar gruodžio pradžioje, netrukus po to, kai Sirijos sukilėliai pradėjo žygį prieš Damaską, nutraukusį beveik ketvirtį amžiaus trukusį B. al Assado viešpatavimą. Gruodžio 16 d. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Rusija derasi su naująja Sirijos valdžia dėl savo bazių išsaugojimo šalyje.

Pasinaudodama turimais diplomatiniais ir kariniais kanalais, Rusija susisiekė su visais pagrindiniais veikėjais regione – opozicija, Stambulu, Jeruzale, Vašingtonu ir Londonu – ir pažadėjo sutelkti rimtas karines pastangas, jeigu kas nors nusitiktų Tartuse ir Chmeimime dislokuotam jos kariniam personalui, portalui „The Moscow Times“ sakė vienas Rusijos diplomatas.

Nors šiuo metu evakuacija įstrigo, tikėtina, kad Rusija visiškai pasitrauks iš Sirijos, prarasdama Tartuso uostą bei Chmeimimo oro pajėgų bazę, teigė „The Moscow Times“ kalbinti šaltiniai iš diplomatinių sluoksnių.

Po to, kai B. al Assado priešininkai pradėjo kontroliuoti teritorijas, į kurias patenka Tartusas ir Chmeimimas, Sirijoje esantis Rusijos karinis kontingentas, kuris per patį B. al Assado palaikymo kampanijos piką siekė dešimtis tūkstančių karių, buvo užblokuotas dislokavimo punktuose, nurodė šaltiniai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)