Nuo gruodžio 20 d. Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS, taip pat nepriklausomas portalas „Fontanka“ pranešė apie 20 atskirų atvejų, prilyginamų bandymams detonuoti nedidelius sprogstamuosius įtaisus arba paleisti į pastatus fejerverkus. Daugiausia tokių incidentų užfiksuota Sankt Peterburge, Maskvoje ir jų priemiesčiuose.

Peržiūrint įrašus, nufilmuotus keliose vietose sumontuotų vaizdo kamerų ir paviešintus socialiniuose tinkluose, galima pamatyti, kaip neidentifikuoti žmonės mobiliaisiais telefonais filmuoja savo pastangas sukelti gaisrą.

Kadruose, kuriuose užfiksuoti vieno iš išpuolių padariniai, matyti suniokotas bankomatas ir išdužę šalia esantys langai. Kito išpuolio rezultatas, kaip liudija vaizdo medžiaga, – sudegęs policijos automobilis.

Išpuolių organizatorių taikiniais tapo prie valstybinių bankų įrengti bankomatai, prekybos centrai, pašto skyriai, kariniai komisariatai, policijos automobiliai ir įvairūs administraciniai pastatai.

Cituodama neįvardytą šaltinį iš teisėsaugos struktūrų, Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS pranešė esą tai sukčiai internetu verbuoja žmones ir siūlo užmokestį už bendrininkavimą rengiant išpuolius.

Rusijos kredito įstaiga „Sberbank“ pranešė, kad per paskutinę savaitę bandymų padegti padažnėjo 30 proc., informavo Rusijos valstybinė naujienų agentūrą „RIA Novosti“, kurios šaltiniu tapo banko spaudos tarnybos pranešimas.

Daugelis po bandymų surengti išpuolius sulaikytų asmenų – pensinio amžiaus žmonės, praneša TASS.

„Sberbank“ šaltinis tvirtino, neva tie asmenys buvo užverbuoti internetu veikiančių sukčių iš Ukrainos. FSB Maskvos skyrius yra įspėjęs Rusijos piliečius apie sukčius iš Ukrainos, kurie esą skambina pagyvenusiems asmenims ir, prisistatę saugumo agentais, prašo jų už pinigus surengti padegimus arba padėti atgauti prieigą prie užblokuotų sąskaitų.

Ukraina niekaip nesureagavo nei į bandymus įvykdyti išpuolius, nei į kaltinimus, esą, tie išpuoliai organizuojami iš Ukrainos.

Nuo 2022 metų vasario, kai Rusijos pajėgos masiškai atakavo Ukrainą, keli šalis agresorės kariniai komisariatai buvo padegti paleidus savadarbius Molotovo kokteilius.

Bandymų surengti į komisariatus orientuotus išpuolius ypač padažnėjo po to, kai 2022 metų rugsėjį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė daug pasipiktinimo sukėlusią dalinę mobilizaciją, per kurią daugiau kaip 300 tūkst. rusų buvo priverstinai pasiųsti į konflikto zoną.

Išpuolių rengimu kaltinamus asmenis Rusijos teismai baudžia po kelerius metus trunkančio įkalinimo bausmes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)