Pirmąkart per pastaruosius septynerius metus į Britaniją atvykę V.Putinas pažadėjo bendradarbiauti su D.Cameronu, siekiant nutraukti jau 17 mėnesių vykstantį kruviną konfliktą Sirijoje.

Tačiau po 45 minučių trukusių derybų D.Camerono rezidencijoje Dauningo gatvėje premjeras pripažino, jog tebeegzistuoja atotrūkis tarp jųdviejų požiūrio į Sirijos prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimą ir toje šalyje besiplečiantį smurtą.

"Esama kai kurių skirtumų pozicijose, kurias esama priėmę dėl Sirijos konflikto", - D.Cameronas sakė žurnalistams.

"Mes abu norime pamatyti šio konflikto pabaigą ir stabilią Siriją, tad toliau diskutuosime su mūsų užsienio reikalų ministrais, kaip galėtume žengti į priekį šioje srityje", - pridūrė jis.

Didžioji Britanija kartu su JAV smerkė Rusijos priešinimąsi Jungtinių Tautų (JT) pastangoms imtis veiksmų dėl konflikto Sirijoje, kur, kaip praneša žmogaus teisių stebėtojai, žuvo jau apie 20 tūkst. žmonių.

Rusija ir Kinija kartu blokavo tris JT Saugumo Tarybos rezoliucijas, kuriose buvo numatomos sankcijos B.al Assado vyriausybei. Abi šalys taip pat atsisakė prisidėti prie tarptautinės bendruomenės raginimų B.al Assadui atsistatydinti.

V.Putino ir D.Camerono derybos įvyko prieš Kofi Annano pareiškimą, kad jis atsisako JT ir Arabų Lygos pasiuntinio Sirijai pareigų po to, kai nesugebėjo įtikinti B.al Assado priimti jo taikos planą.

Rusijos vadovas pareiškė, kad jam "labai gaila" dėl K.Annano atsistatydinimo, tačiau pridūrė, kad šis žingsnis neturėtų atgrasyti nuo pastangų ieškoti šio konflikto diplomatinio sprendinio.

"Kofi Annanas - labai garbingas žmogus, puikus diplomatas ir labai padorus žmogus, todėl labai gaila", - V.Putino žodžius citavo naujienų agentūros.

V.Putinas per derybas su D.Cameronu tiesiogiai neužsiminė apie Rusijos tęsiamą palaikymą B.al Assadui, tačiau sakė, jog esame sričių, dėl kurių Maskva ir Londonas ketina kalbėtis "akis į akį".

"Susitarėme toliau dirbti, ieškodami gyvybingo sprendinio", - pažymėjo prezidento.

Šis V.Putino vizitas Britanijoje buvo pirmasis po 2005 metais Škotijos miestelyje Gleniglze vykusio Didžiojo aštuoneto (G-8) viršūnių susitikimo. 2006 metais Britanijos ir Rusijos santykiai smarkiai pašlijo, kai Kremliaus kritikas Aleksandras Litvinenka buvo nunuodytas Londone radioaktyviuoju poloniu.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)