„Manoma, kad į Rusiją papildomai pasiųsta dar 1 500 kareivių“, tad jų skaičius šalyje išaugo iki iš viso 3 tūkst., po Nacionalinės žvalgybos tarnybos pranešimo sakė parlamento žvalgybos komitete dirbantis įstatymų leidėjas Park Sun-wonas.
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida nekomentuoja kareivių siuntimo, Rusija taip pat to nepatvirtino.
Kitas įstatymų leidėjas sakė, kad griežtai kontroliuojamoje Šiaurės Korėjoje sklando gandai, jog į Rusiją buvo išsiųstos elitinės šturmo pajėgos. „Be to, sklando pranešimai, jog dislokuotų kareivių šeimos taip sielvartauja, kad jų liejamos ašaros paliko pėdsakus jų veiduose“, – žurnalistams sakė įstatymų leidėjas Lee Seong-kweunas.
Jo žodžiais, Šiaurės Korėjos valdžia griežtai kontroliuoja informaciją, yra požymių, kad dislokuotų kareivių šeimos perkeliamos ir izoliuojamos neatskleidžiamose vietose, kad būtų galima geriau jas valdyti ir kontroliuoti.
Jungtinės Amerikos Valstijos ir NATO dar nepatvirtino, kad Šiaurės Korėja išsiuntė karius į Rusiją, tačiau apie tai jau pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir žvalgybos vadovas Kyrylas Budanovas.
Įstatymų leidėjo Lee Seong-kweuno žodžiais, Seulo žvalgyba patvirtino, kad Rusijos kariuomenė „aktyviai verbuoja daugybę korėjiečių kalbos vertėjų“. Šiaurės Korėjos kareiviai taip pat yra „mokomi naudoti karinę įrangą, įskaitant valdyti dronus, ir kitų techninių įgūdžių“.
„Karinius mokymus vedančių Rusijos instruktorių vertinimu, Šiaurės Korėjos kariai demonstruoja puikią fizinę ištvermę ir moralę, tačiau stokoja supratimo apie šiuolaikinės karybos taktiką, ypač dronų atakas“, – sakė Lee Seong-kweunas. Dėl to Rusijos instruktoriai mano, kad „gali būti daug aukų, jei Šiaurės Korėjos pajėgos bus dislokuotos fronte“, pridūrė jis.
Pasak ekspertų, mainais į karius, siunčiamus padėti Rusijai, Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas greičiausiai siekia įgyti karinių technologijų – nuo stebėjimo palydovų iki povandeninių laivų – bei galbūt gauti Maskvos saugumo garantijų.
Tiek Šiaurės Korėjai, tiek Rusijai taikomos Jungtinių Tautų sankcijos: Kim Jong Unui dėl ginklų programos, Maskvai – dėl karo Ukrainoje.
Vokietijos užsienio reikalų ministerija išsikvietė Šiaurės Korėjos reikalų patikėtinį
Vokietijos užsienio reikalų ministerija išsikvietė Šiaurės Korėjos reikalų patikėtinį, taip reaguodama į pranešimus apie galimą Šiaurės Korėjos karių nusiuntimą į karą Ukrainoje. „Šiaurės Korėjos parama Rusijos karui kelia tiesioginę grėsmę ir Vokietijos saugumui bei Europos taikos tvarkai“, – pareiškė ministerija tinkle X. Jei pasitvirtintų pranešimai, kad Šiaurės Korėja ir kariais remia Rusijos agresijos karą, tai esą būtų tarptautinės teisės pažeidimas.
Šalies ambasadoriaus ar reikalų patikėtinio išsikvietimas diplomatijoje laikomas griežta protesto priemone. Prieš šį žingsnį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareikalavo tarptautinio spaudimo vadovybei Pchenjane. „Turime informacijos apie dviejų Šiaurės Korėjos dalinių – o gal net dviejų brigadų, kurių kiekvieną sudaro 6 000 vyrų, apmokymą“, – sakė jis.
Pranešimai, kad Rusija savo pajėgas gali sustiprinti šiaurės korėjiečiais, sklando jau kelias dienas.
Budanovas: mainais į kareivius Šiaurės Korėja gauna iš Rusijos branduolinės ginkluotės technologijų
Šiaurės Korėja siunčia Rusijai raketas ir kareivius karui prieš Ukrainą mainais į taktinės branduolinės ginkluotės technologijas.
Tai interviu leidiniui „The Economist“ pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kyrylas Budanovas, praneša „Ukrinform“.
Pasak leidinio, Šiaurės Korėjos valdžia tiekia Maskvai savo žmones ir ginklus anaiptol ne labdaros tikslais. Abiejų šalių bendradarbiavimo plėtra yra 2024 metų birželį Pchenjane Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno pasirašytos savitarpio pagalbos sutarties rezultatas.
Slaptus šio susitarimo punktus K. Budanovas apibūdino kaip „paslauga už paslaugą“: Rusijos Federacija padeda Šiaurės Korėjai apeiti sankcijas ir „stiprinti“ branduolinį potencialą, o KLDR siunčia jai raketų ir gyvosios jėgos.
K. Budanovo duomenimis, Rusija perduoda KLDR kai kurias technologijas, kad Pchenjanas galėtų sukurti mažos galios taktinių branduolinių ginklų ir povandeninių raketų paleidimo sistemų.
Kaip anksčiau pranešė naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi Pietų Korėjos žvalgybos tarnyba, apie 3 tūkst. Šiaurės Korėjos kariškių jau išsiųsta į Rusiją dalyvauti kare prieš Ukrainą, o dar apie 10 tūkst. bus permesta iki gruodžio mėnesio.
„Ukrinform“ primena, jog anksčiau K. Budanovas pareiškė, kad apie 11 tūkst. kariškių iš Šiaurės Korėjos Rusijoje mokomi kariauti ir bus parengti iki lapkričio 1 d.
Stebėjimo agentūra: dalyvaudami Rusijos kare, Šiaurės Korėjos kariai siekia įgyti patirties
Siųsdama savo karius į Rusiją kariauti Ukrainoje, Šiaurės Korėja siekia suteikti jiems galimybę įgyti patirties dalyvaujant tikrose kovinėse misijose.
Šią nuomonę išsakė Ukrainos Kovos su dezinformacija centro vadovas Andrijus Kovalenko.
„KDLR karinė pagalba Rusijai nėra vien galimybė pasipelnyti – tai ir tikras jos karių išbandymas šiuolaikinio karo sąlygomis, besirengiant tolesnei konfrontacijai su Pietų Korėja. Pirmasis tokio pasirengimo etapas bus mūšiai Kursko regione“, – kalbėjo A. Kovalenko.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Rusija galėtų panaudoti Šiaurės Korėjos karius Ukrainos pasienio regionuose „vykdyti karo veiksmus bei statyti įtvirtinimus, palengvinant rusų pėstininkų darbą“.
Ukrainos gynybos žvalgybos vadovo generolo leitenanto Kyrylo Budanovo teigimu, Šiaurės Korėjos kariai Rusijos Kursko regione gali būti dislokuoti jau greitai.
Prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Ukraina gavo žvalgybos duomenų apie tai, kad Rusijoje apmokomos dvi Šiaurės Korėjos kariuomenės brigados, kuriose tarnauja po 6 000 karių.
Pentagono vadovas patvirtino, kad Rusijoje yra Šiaurės Korėjos karių
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas pirmą kartą oficialiai patvirtino, kad Šiaurės Korėjos kariai atvyko į Rusiją. Pasak „Reuters“, L. Austinas tai pareiškė kalbėdamas su žurnalistais Romoje.
„Yra įrodymų, kad Rusijoje yra KLDR karių“, – sakė L. Austinas žurnalistams, vartodamas oficialų Šiaurės Korėjos pavadinimą – Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika.
Kartu L. Austinas pažymėjo, kad šiuo metu neaišku, ką konkrečiai Šiaurės Korėjos kariai veikia Rusijoje.
„Ką konkrečiai jie daro? Kol kas nežinome. Tai dalykai, kuriuos turime išsiaiškinti“, – pridūrė Pentagono vadovas.
Kaip jau buvo pranešta anksčiau, Ukrainos gynybos žvalgybos vadovo Kyrylo Budanovo teigimu, Šiaurės Korėjos kariai netrukus gali būti dislokuoti Rusijos Kursko srityje.
Prezidentas Volodymyras Zelenskis taip pat pareiškė, kad Ukraina turi informacijos apie dviejų Šiaurės Korėjos brigadų, kurių kiekvieną sudaro 6 000 karių, rengimą.