Rusijos gynybos ministerija tvirtina, kad sraigtasparnis gabeno humanitarinę pagalbą į Sirijos Alepo miestą.

Kas numušė Rusijos sraigtasparnį kol kas neskelbiama.

„Kiek žinome iš informacijos, gautos iš Gynybos ministerijos, buvusieji tame sraigtasparnyje žuvo. Žuvo didvyriškai, nes jie mėgino nukreipti orlaivį tolyn, kad sumažintų žmonių aukų ant žemės“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas D. Peskovas.

Gynybos ministerija nurodė, kad tame orlaivyje buvo penki žmonės.

„Kremlius giliai užjaučia visus mūsų žuvusių kariškių artimuosius“, – pridūrė D. Peskovas.

„Rugpjūčio 1 d. Idlibo provincijoje per apšaudymą numuštas į aviacijos bazę Chmeime skridęs rusų karinis transporto sraigtasparnis „Mi-8“, prieš tai nugabenęs humanitarinės pagalbos krovinį į Alepo miestą“, - pranešė Rusijos gynybos ministerija.

Leidinys „Al-Masdar News“ savo ruožtu praneša, kad per rusų sraigtasparnio katastrofą Idlibo provincijoje žuvo pilotas.

Socialiniuose tinkluose publikuojamos nuotraukos, kuriose užfiksuotos apdegusios Rusijoje išduotos vairuotojo teisės, kurios neva buvo aptiktos vietoje, kur nukrito sraigtasparnis. Taip pat publikuojama ir kita nuotrauka, kurioje, kaip teigiama, piloto kabinoje buvusi stačiatikių ikona. Skalbiamos ir žuvusio piloto kūno nuotraukos.

Pernai lapkritį per gelbėjimo operaciją, ieškant turkų ginkluotųjų oro pajėgų numušto lėktuvo Su-24 lakūno, buvo prarastas sraigtasparnis Mi-8. Apšaudžius smogikams, žuvo Rusijos jūrų pėstininkas.

Dabartinis incidentas buvo mirtingiausia vienkartinė Rusijos pajėgų Sirijoje ataka nuo praėjusių metų rugsėjo, kai Maskva įsikišo į karo veiksmus Sirijoje, kad padėtų prezidento Basharo al-Assado vyriausybei. Bendras aukų skaičius Rusijos pajėgose Sirijoje dabar yra 18.

Britanijoje registruota žmogaus teisių stebėsenos Sirijoje organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodo, kad minimas sraigtasparnis nukrito ties administracine siena tarp Idlibo ir Alepo provincijų šalies šiaurės vakaruose.

Idlibą beveik visą kontroliuoja galinga islamistų koalicija bei džihadisų pajėgos, tarp kurių yra ir buvęs „Al Nusra“ frontas, dabar vadinamas „Fateh al-Sham“ frontu, atsisakiusiu ryšių su „al Qaeda“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1824)