Prieš „Starship“ raketos pritvirtinta „super sunki nešėja“ po kelių minučių pakilo į orą, tuomet nepriekaištingai suvaldyta grįžo į tą pačią aikštelę Teksase, kur iš paleidimo bokšto išlindo pora didžiulių mechaninių „lazdelių“ ir sustabdė lėtai žemyn besileidžiančią nešėją, pranešė Elono Musko bendrovė „SpaceX“.
„Žmonės, tai diena, kuri pateks į inžinerijos istorijos vadovėlius“, – per tiesioginę transliaciją sakė bendrovės „SpaceX“ atstovas.
„Bokštas pagavo raketą!“ – nuosavame socialiniame tinkle „X“ paskelbė „SpaceX“ įkūrėjas E. Muskas.
Raketa pakilo 7.25 val. ryto (15.25 val. Lietuvos laiku), esant giedram orui. Raketos nešėja grįžo į starto aikštelę, o viršutinė „Starship“ pakopa per valandą turėjo nuskrieti į Indijos vandenyną.
Raketą „Starship“ sudaro maždaug 70 metrų ilgio „Super Heavy“ nešėja ir maždaug 50 metrų ilgio viršutinė pakopa, taip pat vadinama „Starship“. Ji buvo sukurta tam, kad būtų galima vykdyti pilotuojamas misijas į Mėnulį ir Marsą.
Sistema sukurta taip, kad grįžusius į Žemę erdvėlaivį ir raketą būtų galima naudoti pakartotinai. Planuojama, kad „Starship“, kurios bendras ilgis siekia apie 120 metrų, ateityje gabens gerokai daugiau nei 100 tonų sveriantį krovinį.
Per paskutinį skrydį birželį „SpaceX“ pirmą kartą pavyko sėkmingai nuleisti „Starship“ – kosminio laivo prototipą, kuris, tikisi E. Muskas, vieną dieną nugabens žmones į Marsą.
JAV kosmoso agentūra NASA taip pat nekantriai laukia modifikuotos „Starship“ versijos, kuri šį dešimtmetį bus naudojama kaip nusileidimo priemonė skrydžiams į Mėnulį su įgula pagal „Artemis“ programą.