Popmuzikos žvaigždė Katy Perry tapo viena iš moterų, dalyvavusių kompanijos „Blue Origin“ organizuotame skrydyje į kosmosą. Nors 11 minučių trukusi kelionė buvo sėkminga ir saugi, didžiausio dėmesio sulaukė dainininkės elgesys grįžus į Žemę.
Kosmosas
641 straipsnių

Kosmosas gali reikšti:
- Visatą – fizikinis/astronominis terminas, reiškiantis visą materialųjį pasaulį, (objektyviąją) realybę – medžiagos ir laukų visumą, egzistuojančią erdvėlaikyje;
- Kosmosas (filosofija) – filosofinė kategorija, reiškianti pasaulį, tvarką (kaip priešpriešą chaosui);
- Kosminė erdvė – erdvės sritis už Žemės (platesne prasme – už bet kokio dangaus kūno) atmosferos;
- Kosmosas – trylikos dalių TV dokumentinis serialas apie kosminę erdvę, parengtas Karlo Sagano, Ann Druyan bei Steven Soter, vienas žiūrimiausių visų laikų serialų, rodytas 60–yje šalių.
JAV populiariosios muzikos žvaigždė Katy Perry, pirmadienį kartu su kitų moterų įgula „Blue Origin“ raketa pasieksianti kosmoso erdvės pakraštį, sako kosmose ketinanti uždainuoti.
Lietuva pastaraisiais metais vis ryškiau įsitvirtina kaip kosmoso technologijų kūrėja, o viena iš ryškiausių šalies žvaigždžių – „Astrolight“.
Pirmoji iš žemyninės Europos sekmadienį paleista orbitinė raketa sudužo praėjus mažiau nei pusė minutės po starto.
Panevėžietis Aidas Vodeikis, nors neįgyvendino vaikystės svajonės tapti kosmonautu, tačiau visatos grožio magiją jam atskleidė prieš penkerius metus netikėtai atrasta kosmoso fotografija.
Vilniaus Gedimino technikos universitete („Vilnius Tech“) startavo Europos kosmoso agentūros (EKA) finansavimą gavęs mokslinis projektas – Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) ir Mechanikos mokslo instituto (MMI) mokslininkai kartu verslo partneriais kuria pažangios pjezoelektrinės pavaros pr...
Gydytojams kelia nerimą iš kosmoso grįžusios astronautės sveikata: naujoje nuotraukoje – iškalbinga detalė (19)
Gydytojai išreiškė susirūpinimą dėl astronautės Suni Williams sveikatos, kai pasirodė nauja nuotrauka, kurioje ji atrodo pastebimai nusilpusi.
Du JAV astronautai, dėl erdvėlaivio gedimo ilgiau nei devynis mėnesius neplanuotai užsibuvę tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), pagaliau grįžo į Žemę.
JAV bendrovės erdvėlaivis – antrasis per visą istoriją privatus kosmoso aparatas – sekmadienį sėkmingai nusileido Mėnulyje, rodo tiesioginė transliacija internetu iš misijos valdymo centro.
Europos kosmoso agentūra (EKA) vasario 14 d. paskelbė, kad tarptautinė medicinos komisija patvirtino, jog atsarginis agentūros astronautų korpuso narys Johnas McFallas, turintis fizinę negalią, gali vykdyti ilgalaikes misijas į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
Kastytis Zubovas. Žmonijos laukia neregėtos vergovės amžius – ką savo planuose rezga Elonas Muskas? (58)
Jau greit turėtų išaušti nuostabi žmonijos era. Artemis programa – žmonių sugrįžimas į Mėnulį – bus tik pirmasis žingsnis ilgoje kelionėje. Sugrįžimą greitai pratęs tyrimų stotys Mėnulio paviršiuje ir orbitoje aplink jį, o jose surinktos žinios padės per dešimtmetį nusiųsti žmones į Marsą.
Medžiaga Visatoje išsidėsčiusi hierarchiškai – santykinai maži objektai, tokie kaip galaktikos, telkiasi į didesnius spiečius, šie į dar didesnius, ir taip toliau. Didžiausios struktūros dažnai yra pailgi dariniai, kartais vadinami „sienomis“ ar „gijomis“.
Kastytis Zubovas. Kosmoso kolonizacija – jau netrukus: kas pirmas užims daugiau nei trilijono JAV dolerių rinką? (7)
Kosmosas yra visur aplink mus. Kai atsidarote žemėlapių programėlę telefone ir įsijungiate savo vietos sekimą, naudojatės pozicionavimo sistemos palydovais. Dalis interneto išteklių, ypač iš tolimų šalių, mūsų kompiuterius irgi pasiekia palydovais, kaip ir televizijos transliacijos. Be palydovų netu...
Su „Falcon 9“ raketa pakilo lokalių metano dujų emisijų stebėjimo palydovų spiečiaus pirmtakas ir pirmasis Žemės paviršiaus temperatūrą matuojančio spiečiaus palydovas, abu suteiks naujų galimybių Europos „Copernicus“ programai, rašoma „NanoAvionics“ pranešime žiniasklaidai.
Socialiniuose tinkluose platinamas vaizdo įrašas, kuriame neva pateikiami įrodymai, kaip NASA iš tikrųjų vykdo misijas į Marsą. Anot internautų, NASA naudojasi atokios Kanados salos kraštovaizdžiu, kad sukurtų suklastotas Raudonosios planetos nuotraukas. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Kinijos astronautai, vadinami taikonautais, Cai Xuzhe ir Song Lingdong baigė devynių valandų misiją už „Tiangong“ kosminės stoties ribų ir pagerino ankstesnį rekordą, trečiadienį pranešė Kinijos pilotuojamų kosminių skrydžių agentūra (CMSA).
Unikalius sprendimus kurianti Lietuvos technologijų įmonė „Sensmetry“ skinasi kelią į Azijos šalių kosmoso rinkas. Šių metų lapkritį bendrovė buvo pripažinta viena iš 4 laimėtojų Europos Sąjungos ir Japonijos kosmoso startuolių konkurse. Inovacijų agentūros „Space Hub“ skyriaus vadovė Eglė Elena Šat...
Radijo spinduliuotę dažniausiai kelia įvairūs magnetiniai reiškiniai, pavyzdžiui elektringų dalelių judėjimas magnetiniame lauke. Trumpalaikiai spinduliuotės pokyčiai dažniausiai susiję su ekstremaliais reiškiniais ir milžiniškomis energijomis.
Nematytas vaizdo įrašas iš kosmoso sukėlė diskusijų socialiniame tinkle „Facebook“. Anot internautų, jie rado akivaizdžių įrodymų, kurie patvirtina, kad „Gemini IX“ kosminės įgulos išėjimas į atvirą kosmosą buvo suklastotas. „Melo detektorius“ tai patikrina.
Bulgarija ruošiasi dideliam sugrįžimui į kosmoso maisto verslą 2025 m. pradžioje, o Lietuvių kompanija „Super Garden“ laimėjo Europos kosmoso agentūros (EKA) konkursą ir tapo pirmaisiais šaltyje džiovintų užkandžių tiekėjais Europoje.