JAV prezidentas pridūrė, kad kiekvieną savaitę žūsta „tūkstančiai jaunų žmonių“.
„Mes ir toliau kalbamės su Rusija. Norėtume, kad jie liautųsi. Man nepatinka tie bombardavimai, jie vyksta vėl ir vėl. Kiekvieną savaitę žūsta tūkstančiai jaunų žmonių“, – kalbėjo D. Trumpas.
Taip pat D. Trumpas žurnalistams eilinį kartą pakartojo, kad Rusija į Ukrainą įsiveržusi nebūtų, jeigu tuo metu jis būtų buvęs JAV prezidentu.
„Tai siaubinga, tai neturėjo nutikti. Ir niekada nebūtų nutikę, jeigu būčiau buvęs prezidentu, 100 proc.“, – patikino D. Trumpas.
Balandžio 4 dieną rusai paleido balistinę raketą į gyvenamąjį rajoną Kryvyj Riho mieste Dnipto rajone. Per ataką žuvo 20 žmonių, iš kurių devyni – vaikai. Dar mažiausiai 70 žmonių nukentėjo. Balandžio 7 dienos duomenimis, šiuo metu ligoninėse gydomi 33 nukentėjusieji, tarp kurių – keturi vaikai.
Balandžio 6 dieną Rusija balistine raketa atakavo ir Kyjivą, kur pražudė vieną ir sužeidė tris žmones. Mieste kilo gaisrų, viename rajone smarkiai apgadintas biurų pastatas.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kalba apie rusų atakų suintensyvėjimą ir paragino pasaulį didinti spaudimą Maskvai. Jis taip pat negailėjo kritikos Jungtinių Valstijų ambasadai Ukrainoje dėl „per menkos reakcijos“ į tai, kad ambasadorė Bridget A. Brink savo pranešimuose apie smūgius Ukrainoje nepaminėjo Rusijos.
Laikotarpiu nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2025 m. gegužės 12 d. rusų armija Ukrainoje jau prarado maždaug 967 060 karių, iš kurių 1 170 buvo sunaikinta arba išvesta iš rikiuotės vien per pastarąją parą.
|Rusų okupantai, naudodami iš Chersono pavogtą įrangą, Kryme įkūrė televizijos kanalą „Tavria“ melagienoms skleisti, platformoje „Telegram“ pranešė Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras.
Pasibaigus Maskvos paskelbtoms paliauboms, Rusijos daliniai Rytų Ukrainoje vėl pradėjo naujas atakas, tiesa – kol kas mažesniu mastu. Ukrainos Generalinis štabas Kyjive sekmadienio popietę tinkle „Telegram“ pranešė apie 67 rusų atakas įvairiose fronto atkarpose. Praėjusiomis savaitėms jų kasdien registruota beveik po 100.
Žiniasklaida: Rusija tirpdo Ukrainos pranašumą dronų srityje
Nors Ukraina inovacijų srityje vis dar turi pranašumą prieš Rusiją, Maskva dirba efektyviau gamybos sferoje, remdamasi vienos didžiausių Ukrainos dronų gamintojų „TAF Drones“ įkūrėju bei generaliniu direktoriumi Oleksandru Jakovenka rašo „Financial Times“.
„Rusija eina žingsnis po žingsnio. Jei dar dvejus metus taip tęsis ir toliau, mes nebegalėsime gintis“, – pareiškė O. Jakovenka.
Jo teigimu, prieš dvejus metus ukrainiečiai buvo dviem žingsniais priekyje rusų, o dabar – tik vienu.
Publikacijoje pažymima, kad Ukrainos startuolių išradingumas dronų srityje buvo retas šviesos spindulys jos ekonomikoje ir gynybos sferoje. Tačiau Maskva taip pat sukūrė revoliuciją dronų naudojimo srityje, o tai turėjo pražūtingų pasekmių ne tik mūšio lauke, bet ir miestuose.
„Paprastai mes pirmieji pereiname prie naujovių. Bet kai mes sukuriame kažką naujo, jie greitai sugalvoja atsaką“, – „Financial Times“ pažymėjo O. Jakovenko.
Pasak eksperto, dronai itin sparčiai „sensta“. Dar 2023 metais vidutinis nuotolis, kurį galėjo nuskristi dronas kamikadzė, buvo 5 km. Jis galėdavo gabenti krovinį iki 1 kg.
„Dabar jie gali įveikti 40 km su 3 kg naudinguoju kroviniu“.
Viena iš sėkmingiausių Rusijos inovacijų tapo optinio pluošto kabeliais valdomi dronai, kurių negali sutrikdyti radioelektroninės kovos priemonės. Tiesa, O. Jakovenka pažymėjo, kad didelio proveržio jie kol kas neatnešė, nes šių dronų naudojimą riboja kabelio ilgis – jie gali skristi iki 20 km. Be to, optinio pluošto kabeliams kenkia minusinė temperatūra, todėl jis prognozavo, kad vasarą jų naudojimas gali suaktyvėti
O. Jakovenka „Financial Times“ taip pat spėliojo, kad 2025 metais plačiau bus pradėti naudoti antžeminiai dronai.
„Tai bus ratuotų robotų metai. Jie bus naudojami žmonėms iš fronto evakuoti. O jei reikės nusiųsti į frontą maisto atsargų, nereikės rizikuoti, siunčiant žmones“.
Keli Europos lyderiai šeštadienį lankosi Ukrainos sostinėje Kyjive ir vizito metu pagerbė žuvusius Ukrainos gynėjus.
Pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir pirmoji ponia Olena Zelenska, Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Keiras Starmeris ir Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.
Jie padėjo žvakių prie paminklo Nepriklausomybės aikštėje, kur tylos minute buvo pagerbti žuvusieji.
Ukrainos garbės sargybos kuopa taip pat dalyvavo ceremonijoje prie paminklo, kuris Kyjive spontaniškai iškilo pievoje Nepriklausomybės aikštėje po Rusijos įsiveržimo į šalį 2022 m. vasarį.
Artimieji ir draugai šioje vietoje pievoje dėjo po nedidelę Ukrainos vėliavėlę už kiekvieną žuvusį Ukrainos karį. Nuo tada čia karo aukoms atminti atsirado dešimtys tūkstančių vėliavų, nuotraukų ir kitų daiktų.
Remiantis oficialiais duomenimis, per karą žuvo 43 000 ukrainiečių kareivių, tačiau kai kuriais skaičiavimais šis skaičius gali būti dvigubai didesnis.
Jungtinės Tautos pranešė, kad per Rusijos invaziją žuvo daugiau nei 13 000 Ukrainos civilių.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pareiškė, kad jo šalies karių dalyvavimas Rusijos ir Ukrainos kare yra pateisinamas – jis tai pavadino suverenios teisės ginti „brolišką tautą“ įgyvendinimu, remdamasi Šiaurės Korėjos valstybine naujienų agentūra KCNA skelbia „Reuters“.
„Mūsų dalyvavimas šiame konflikte yra teisingas ir jis atitinka mūsų respublikos suverenias teises. Visus drąsius karius, dalyvavusius Kursko operacijoje, aš laikau didvyriais ir aukščiausiais tautos garbės atstovais“, – pažymėjo jis.
Kim Jong Unas taip pat sakė, kad Pchenjanas nedvejodamas leis panaudoti karinę jėgą, jei JAV ir toliau tęs tai, ką jis pavadino karinėmis provokacijomis prieš Rusiją, rašo „Reuters“.
Šiaurės Korėja iki pat balandžio pabaigos nebuvo patvirtinusi, kad į Rusiją pasiuntė daugiau nei 10 tūkst. savo karių ir ginklų. Šiaurės Korėjos ir Rusijos kariniai ryšiai itin sustiprėjo po to, kai Kim Jong Unas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusiais metais pasirašė visapusišką strateginės partnerystės sutartį.
Rusijos kariuomenė pastarąją parą kare Ukrainoje prarado dar 1 310 kareivių.
Naujausius duomenis šeštadienį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.
Nuo įsiveržimo į Ukrainą pradžios 2022 m. vasario 24 d. iki 2025 m. gegužės 10 d. Rusija iš viso neteko apie 964 580 kareivių.
Per šį laikotarpį Ukrainos gynėjai taip pat sunaikino iš viso 10 790 priešo tankų (+4 per parą), 22 440 šarvuotųjų kovos mašinų (+7), 27 637 artilerijos sistemas (+49), 1 380 reaktyvinės salvinės ugnies sistemų, 1 158 oro gynybos sistemas (+1), 372 lėktuvus, 335 sraigtasparnius, 35 482 dronus (+36), 3 197 kruizines raketas, 28 laivus ir katerius, 1 povandeninį laivą, 47 830 transporto priemonių (+106) ir 3 875 specialiosios technikos vienetus.
Duomenys apie priešo praradimus nuolat atnaujinami.
Anksčiau „Ukrinform“ pranešė, kad gegužės 9 d., iki 22 val., tarp Ukrainos gynybos pajėgų ir Rusijos pajėgų įvyko 162 koviniai susirėmimai.
Šeštadienį Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dalyvaus nuotoliniu būdu vyksiančiame „Norinčiųjų koalicijos“ susitikime.
Kaip pranešė Prezidentūra, susitikimas rengiamas Jungtinės Karalystės (JK) premjero Keiro Starmerio iniciatyva. Jame planuojama aptarti pastangas dėl ilgalaikės taikos Ukrainoje bei bendrus koalicijos šalių veiksmus stiprinant šios su Rusijos agresija susiduriančios valstybės karinius pajėgumus.
Iniciatyvos suburti vadinamąją „Norinčiųjų koaliciją“, prie kurios jungtųsi šalys, pasirengusios pasiųsti karių į taikdarių misiją, jei būtų sudaryta taikos sutartis tarp Rusijos ir Ukrainos, ėmėsi JK ministras pirmininkas K. Starmeris ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
Kol kas tokiose diskusijose dalyvavo ne tik NATO ir Europos Sąjungos (ES) šalių vadovai, bet ir tokių valstybių, kaip Australija ir Naujoji Zelandija atstovai.
ELTA primena, kad Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas vasario mėnesį pradėjo derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, siekdamas užbaigti karą, kurį anksčiau žadėjo nutraukti per 24 valandas. Tačiau jis pademonstravo vis didesnį nekantrumą – iš pradžių Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, o pastaruoju metu ir V. Putino atžvilgiu, nes kovos tęsiasi.
D. Trumpas ir kiti aukšti JAV pareigūnai pastarosiomis savaitėmis sustiprino perspėjimus, kad Vašingtonas yra pasirengęs atsisakyti tarpininko vaidmens, jei greitai nebus pažangos.
V. Zelenskis socialiniuose tinkluose pareiškė, kad ketvirtadienį pasakė D. Trumpui, jog Ukraina yra pasiruošusi „bet kokio formato“ deryboms su Rusija dėl karo, tačiau primygtinai tvirtino, kad pirmiausia turi būti sudarytos visiškos paliaubos.
Šeštadienį ryte Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos lyderiai atvyko į Kyjivą simboliniam vizitui į Ukrainą. Vizitas vyksta tuo metu, kai JAV perspėjo apie žvalgybinę informaciją dėl artėjančios didelės oro atakos prieš Ukrainą.
Jungtinių Valstijų ambasada Kyjive penktadienį sakė gavusi konkrečios informacijos apie galimą rimtą oro ataką prieš Ukrainą artimiausiomis dienomis.
Apie tai pranešė RBC-Ukraine, remdamasi JAV ambasados Ukrainoje pareiškimu.
Savo pareiškime Amerikos ambasada kreipėsi į savo piliečius Ukrainoje su rekomendacija pasirengti skubiems veiksmams oro antskrydžio atveju.
„JAV ambasada Kyjive gavo informacijos apie potencialiai reikšmingą oro ataką, kuri gali įvykti bet kuriuo metu per artimiausias kelias dienas“, – sakoma pareiškime.
Rusijos kariai neturėjo tiesioginių užduočių atakuoti Dniepropetrovsko regioną, tačiau rusai gali ir greičiausiai pasinaudos galimybe, jei pasieks Donecko srities sienas. Šią išvadą padarė Ukrainos stebėjimo projekto „DeepState“ analitikai, skelbia UNIAN.
Daroma prielaida, kad rusai būtinai naudos Donecko regiono sienų pasiekimą „pergalingoms“ antraštėms kaip savo propagandos dalį, o Dniepropetrovsko regioną - „kaip veiksnio ir įtakos Ukrainos visuomenei padidėjimą“.
Be to, kaip pažymėta, rusai greičiausiai pasinaudos šia situacija, kad destabilizuotų situaciją, taip pat nukreiptų Ukrainos gynybos pajėgų dėmesį ir išteklius.
Be to, prieiga prie Dniepropetrovsko regiono sienos gali paskatinti rusus tapti aktyvesniais, kad galėtų daryti įtaką kaimyniniams fronto sektoriams ir paspartinti jų pajėgų pažangą.
„DeepState“ priminė, kad pagrindinė Rusijos kariuomenės užduotis yra visiška Donecko srities okupacija.
„Prieš juos yra užduotys visiškai užimti Toretską, Časiv Jarą, Pokrovską, Myrnohradą ir dar toliau – Konstantinovką, Slavianską, Kramatorską, Siverską, Lymaną ir šimtus kitų kaimų ir miestų. Gynybos pajėgos niekada taip ir neatsisakys nė milimetro žemės, ir tai jau šiandien demonstruoja. Todėl rusai vis tiek turės skirti daug išteklių ir laiko, kad nuspręstų užimti visas šias gyvenvietes, įvykdyti terminus ir užduotis, ir kad vargu, ar jiems pavyks konfrontuoti su geriausia pasaulio kariuomene“, - apskaičiavo analitikai.
Kaip rašė UNIAN, ankstesnis karinis stebėtojas Denysas Popovičius sakė, kad Dniepropetrovsko sritis yra rusų taikinys.
„Jis (priešas – UNIAN) turėtų pranešti, kad pasiekė administracines sienas, pageidautina, kad jis tai padarytų iki gegužės 9 dienos. Laiko liko nedaug. Jie bandys skubėti į priekį. Bent jau tam, kad nusifotografuotų prie stelos ir apie tai praneštų.“
JAV prezidentas Donaldas Trumpas tikisi, kad Rusijos Federacija ir Ukraina susitars dėl 30 dienų paliaubų.
Tai pareiškė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Caroline Levitt per spaudos konferenciją, praneša RBC-Ukraine.
Pasak jos, vakar Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskambino D. Trumpui. Jie aptarė Ukrainos ir Jungtinių Valstijų susitarimą dėl retųjų žemių išteklių.
D. Trumpas sakė C. Levitt, kad jo pokalbis su V. Zelenskiu buvo geras.
„Jie taip pat kalbėjo apie paliaubas, kurias pasiūlė Trumpas. Apie 30 dienų paliaubas tarp Rusijos ir Ukrainos, kurias, kaip žinome, Europa remia. Tikimės, kad abi šalys su tuo sutiks“, - sakė C. Levitt.
Dar kovo pradžioje Ukraina sutiko nutraukti ugnį su Rusija mažiausiai 30 dienų. Tačiau tuometinis Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas pateikė keletą reikalavimų tokioms paliauboms.
Be to, jis pradėjo manipuliuoti „trumpomis paliaubomis“ - pirmiausia per Velykas, o paskui iki „Pergalės dienos“. Nepaisant tokių pareiškimų, vakar Rusijos okupantai paleido raketą į Poltavos sritį.
Pats D. Trumpas vakar išreiškė viltį, kad Rusija vis tiek sutiks su tokia idėja. Jis pažadėjo, kad Jungtinės Valstijos įves naujas sankcijas šaliai, kuri pažeidžia paliaubas.
Jungtinių Valstijų ambasada Kijeve sakė gavusi konkrečios informacijos apie galimą rimtą oro ataką prieš Ukrainą artimiausiomis dienomis.
Apie tai pranešė RBC-Ukraine, remdamasi JAV ambasados Ukrainoje pareiškimu.
Savo pareiškime Amerikos ambasada kreipėsi į savo piliečius Ukrainoje su rekomendacija pasirengti skubiems veiksmams oro antskrydžio atveju.
„JAV ambasada Kijeve gavo informacijos apie potencialiai reikšmingą oro ataką, kuri gali įvykti bet kuriuo metu per artimiausias kelias dienas“, – sakoma pareiškime.
Vakar karo ekspertas Ivanas Stupakas rekomendavo vadovautis oficialiu JAV ambasados Ukrainoje šaltiniu.
Jis priminė, kad paskutinį kartą, kai Rusija planavo panaudoti savo naująsias vidutinio nuotolio balistinės raketas „Orešnik“, Amerikos ambasada prieš 72 valandas paskelbė pranešimą, kad artimiausiomis dienomis yra padidėjusi grėsmė JAV piliečiams Ukrainoje ir visos Amerikos įmonės išleido darbuotojus namo. Jų pavyzdžiu pasekė Europos šalių atstovybės, o tada „Orešnik“ raketos išties buvo paliestos į Ukrainą.
Jo nuomone, tokie pranešimai yra raudonoji vėliava, įspėjanti, kad Rusija planuoja naudoti „Orešnik“ raketas.
Dauguma atakų Rusijos kariuomenė vykdo Pokrovsko ir Novopavlivsko kryptimis – ten, nepaisant Maskvos paskelbtų „paliaubų“, užfiksuota 18 susirėmimų.
Taip pat vyksta mūšiai Charkovo kryptimi (netoli Vovčansko), Lymansko, Kramatorsko, Toretsko, Orikhivo ir Prydniprovsko kryptymis, kaip teigiama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo santraukoje.
Be Generalinis štabas pažymėjo, kad Rusijos kariai ir toliau apšaudo apgyvendintas teritorijas Černigovo ir Sumų regionuose.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį apsikeitė sveikinimais Antrojo pasaulinio karo pabaigos 80-ųjų metinių proga.
Abiejų valstybių vadovai per savo padėjėjus atsiuntė sveikinimus „mūsų bendros šventės proga“, Rusijos valstybinei televizijai sakė V. Putino patarėjas užsienio politikos klausimais Jurijus Ušakovas.
Kasmet gegužės 9 d. Rusija pažymi sovietų pergalę prieš nacistinę Vokietiją, surengdama didelį karinį paradą Maskvos Raudonojoje aikštėje.
Tačiau V. Putinas netiesiogiai paprieštaravo JAV prezidentui, pabrėždamas, kad sovietų armijos kariai suvaidino lemiamą vaidmenį nugalint hitlerinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare.
D. Trumpas anksčiau lemiamu pavadino JAV kariuomenės indėlį į šią pergalę.
Tuo tarpu Maskvoje į iškilmes atvyko nedaug Vakarų šalių vadovų, turint omenyje Kremliaus karą Ukrainoje. Iš ES ir NATO narių dalyvavo tik Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Ficas. Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius taip pat dalyvavo parade, o Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas gyrė abu lyderius už jų vizitą.
Ypač kalbant apie A. Vučičių ir R. Ficą, „tai tiesiog didvyriškumo aktas“, sakė D. Peskovas, turėdamas omenyje Briuselio perspėjimus nedalyvauti kariniame parade.
ES ir Jungtinės Valstijos beveik užbaigė Ukrainos ir Rusijos susitarimą dėl paliaubų pasiūlymo. Jei jis nebus priimtas, Maskvai grės naujos sankcijos.
Apie tai pranešė „RBC-Ukraine“, remdamasi „Reuters“.
Pasak anoniminio leidinio šaltinio, Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Europoje baigia rengti pasiūlymą dėl 30 dienų paliaubų Ukrainoje. Yra žinoma, kad atsisakymo atveju tai reikš bendrą naujų sankcijų Rusijai įvedimą.
„Mes dar nesame iki galo užbaigę projekto, bet tikimės, kad esame suartėjimo stadijoje“, – sakė šaltinis.
Pasak anoniminio leidinio pašnekovo, tebevyksta diskusijos, ar paskelbti vienašališkas paliaubas, ar suteikti Rusijai trumpą laiką sureaguoti, nors jei ji atsisakys, Maskvai bus taikomos naujos JAV ir ES sankcijos.
„Artimiausiomis valandomis ir dienomis gali būti paskelbtos 30 dienų paliaubos arba atskiroms dalims, kurios vis dar svarstomos“, – sakė šaltinis.
Leidinys rašo, kad Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Noelis Barraultas, kuris praėjusią savaitę lankėsi Vašingtone ir susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Marco Rubio, šeštadienį Kijeve prisijungs prie Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono, kur vyks artimiausių Ukrainos sąjungininkų susitikimas ir JAV bei Europos pasiūlymo aptarimas.
Šaltinis sakė, kad politinės ir techninės derybos tarp Europos ir Jungtinių Valstijų nuo praėjusios savaitės suintensyvėjo. JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir E. Macronas ketvirtadienį aptarė paliaubų pasiūlymą.
„Per derybas su amerikiečiais jautėme tam tikrą susierzinimą dėl Rusijos pozicijos, reakcijos ir rimtumo stoką reaguojant į tai, kas buvo pasiūlyta anksčiau... Sprendimas beveik priimtas“, – sakė šaltinis.
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte, Nyderlandų duomenimis, nori įpareigoti Aljanso nares vėliausiai nuo 2032 m. gynybai ir saugumui kasmet skirti 5 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP). M. Rutte visoms šalims narėms išsiuntė laišką, kuriame ragina 3,5 proc. numatyti „tvirtoms karinėms išlaidoms“ ir 1,5 proc. – susijusioms išlaidoms, pavyzdžiui, infrastruktūrai, kibernetiniam saugumui ir „panašiems dalykams“, penktadienį sakė Nyderlandų premjeras Dickas Schoofas.
Vietos gyventojų teigimu, penktadienio renginių, skirtų pergalės prieš nacistinę Vokietiją aštuoniasdešimtmečiui paminėti, išvakarėse Rusijos kontroliuojamoje Ukrainos dalyje buvo atidengtas sovietų diktatoriaus Josifo Stalino paminklas.
Vengrija penktadienį paskelbė iš šalies išsiuntusi du Ukrainos diplomatus, kuriems pareikšti kaltinimai dėl šnipinėjimo.
Prancūzija ketina pasinaudoti pajamomis už įšaldytą Rusijos turtą, kad finansuotų maždaug 60 Ukrainai pristatytų prancūzų gamybos haubicų „Caesar“ techninę priežiūrą, penktadienį pasakė Prancūzijos užsienio reikalų ministras.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas po Pergalės dienos parado Raudonojoje aikštėje Maskvoje susitiko su aukštais Šiaurės Korėjos kariuomenės atstovais. Jis sveikinosi su generolais paspausdamas jiems rankas, o vieną net apkabino – tai neįprastas Rusijos prezidento elgesys. Paprastai jis vengia fizinio kontakto, išskyrus privalomą rankos paspaudimą.
Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) koalicijai priklausančios valstybės, tarp kurių ir Lietuva, penktadienį Osle pasirašė bendrą deklaraciją, kuria įsipareigojo stiprinti paramą Ukrainai ir jos gynybos pramonę.
Ukrainoje viešintis užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys sako, jog artimiausiu metu Išminavimo koalicijai bus perduota beveik 5 mln. eurų vertės parama. Be to, pasak diplomatijos vadovo, nuo 2022 m. Ukrainai skiriama Lietuvos karinė parama šiemet turėtų perkopti 1 mlrd. eurų.
ES užsienio reikalų ministrai penktadienį susirinko Ukrainos Lvivo mieste, kur turėtų pritarti tam, kad būtų steigiamas specialusis tribunolas teisti aukščiausio lygio Rusijos vadovus dėl invazijos.