„Jei nebūčiau buvęs išrinktas, būtumėte turėję karą. Būtų buvę užmušta milijonai žmonių. Tai labai lengvai galėjo būti pasaulinis karas“, – spaudos konferencijoje Niujorke sakė D. Trumpas ir pažymėjo, kad „niekas daugiau apie tai nebešneka“.
„Mus sieja labai geri santykiai. Aš patinku jam (Kim), jis patinka man“, – kalbėjo JAV prezidentas.
JAV prezidento teigimu, Šiaurės Korėjos vadovas siuntė jam du „puikius laiškus“, kuriuose atrodė norįs „viską įgyvendinti“.
D. Trumpas anksčiau šiais metais Singapūre buvo susitikęs su Kim Jong Unu. Po pradinės suteiktos vilties, kad JAV gali pasiekti susitarimą, kad Šiaurės Korėja atsisakytų savo branduolinės programos, progresas sustojo.
Tačiau, JAV valstybės sekretoriui Mike'ui Pompeo po susitikimo su Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministru Ri Yong Ho pranešus apie būsimą jo kelionę į Pchenjaną, rodos, derybos sugrįš į vėžes. Politikai susitiko Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijos kuluaruose.
M. Pompeo teigė, kad spalio mėnesį keliaus į Šiaurės Korėją tęsti pasirengimo antrajam abiejų šalių vadovų susitikimui. M. Pompeo ir Ri Yong Ho aptarė planuojamą antrą dvišalį viršūnių susitikimą ir tolesnius žingsnius, kurių Šiaurės Korėja turėtų imtis atsisakydama savo branduolinės programos.
JAV siekia, kad Pchenjanas visiškai atsisakytų branduolinių ginklų iki 2021 metų sausio. Šiaurės Korėja savo ruožtu reikalauja, kad Vašingtonas imtųsi analogiškų veiksmų Korėjos pusiasalyje.
D. Trumpas sako išgelbėjęs Idlibą nuo puolimo.
Trečiadienį jis sakė, kad išgirdęs apie tai iš vieno šalininko mitinge ir perskaitęs naujienų pranešimą nurodė savo nacionalinio saugumo komandai perspėti Rusiją dėl šios operacijos.
Jis taip pat priminė, kad naudodamasis savo paskyra socialiniame tinkle „Twitter“ perspėjo dėl pasekmių, jeigu Sirijos pajėgos, kurios buvo pasirengusios su Irano remiamais kovotojais ir rusų pagalba iš oro įžengti į Idlibą, ten panaudotų cheminius ginklus.
Puolimas anksčiau šį mėnesį buvo neribotam laikui atidėtas, Rusijos ir Turkijos lyderiams pasiekus susitarimą dėl demilitarizuotos zonos aplink Idlibą. Šioje provincijoje yra 3 mln. gyventojų ir maždaug 60 tūkst. kovotojų, įskaitant vienus radikaliausių pasaulyje.
Kai kurie šaltiniai nurodo, kad radikalių kovotojų ten yra maždaug 10 tūkstančių. Susitarimu siekiama, kad jų Idlibe neliktų.