Laimėjimą vieningai už demokratų kandidatus paprastai balsuojančiose mėlynąja siena vadinamose valstijose – Pensilvanijoje, Mičigane ir Viskonsine, – lygiai kaip Nebraskos 2-ojoje Kongreso apygardoje, kadaise gal ir buvo galima laikyti lengvai K. Harris pasiekiamu tikslu, tačiau naujausios apklausos parodė, kad dabar taip nėra: Mičigane ir Viskonsine viceprezidentė atsilieka nuo varžovo.

K. Harris kampanijos organizatoriai deda daug pastangų, kad trys kovos laukai Vidurio Vakaruose, 2016 metais pasidavę Donaldo Trumpo pusėn, o 2020 metais vėl sugrįžę prie Joe Bideno, lapkritį vėl būtų palankūs demokratams, rašo leidinys „Newsweek“.

„Mėlynosios sienos“ atstatymas tapo svarbiausia K. Harris sėkmės garantija kelyje į prezidento postą, ypač po ankstesnių apklausų, parodžiusių, jog ji turi nedidelę, bet vis dėlto stabilią persvarą visose trijose valstijose, vienodai balsuojančiose nuo 1988 metų (tada balsai išsiskyrė: Viskonsinas parėmė Michaelą Dukakį, o Mičiganas ir Pensilvanija – George’ą H.W. Bushą).

Kamala Harris

Visgi naujausiais duomenimis, proveržį šiuo metu išgyvena D. Trumpo kampanija, todėl kova, kuri ir šiaip turėjo būti įtempta, K. Harris tampa dar sudėtingesnė.

Trečiadienį paskelbtos „Quinnipiac“ universiteto apklausos duomenimis, D. Trumpas trimis punktais lenkia K. Harris Mičigane (50 ir 47 proc.) ir dviem Viskonsine (48 ir 46 proc.). Nors Pensilvanijoje K. Harris tebeturi trijų punktų persvarą (49 ir 46 proc.), atrodo, kad pramoniniai Vidurio Vakarai pradėjo gręžtis nuo jos kandidatūros.

Remiantis „The Wall Street Journal“ šios savaitės pranešimu, Viskonsino valstijoje K. Harris atsilieka nuo D. Trumpo 3 procentiniais punktais. Kaip teigė vienas atliktą apklausą pakomentavęs asmuo, tokius rezultatus veikiausiai lėmė Respublikonų partijos populiarumas tarp aukštojo išsilavinimo neturinčių vyrų.

Už apklausas atsakingas Marquette’o universiteto teisės profesorius Charlesas Franklinas per pokalbį su „Newsweek“ paminėjo, kad Viskonsine prezidento rinkimai paprastai laimimi ypač maža balsų persvara.

„Nuo 2000 metų Viskonsine visada vykdavo labai artima kova – per ketverius iš šešerių rinkimų pergalę lėmė mažiau nei 1 procentinis punktas“, – sakė jis.

Donaldas Trumpas trečiadienį dar kartą atmetė galimybę susiremti su savo varžove

Ch. Franklino teigimu, kol kas K. Harris šiek tiek pirmauja prieš D. Trumpą, bet padėtis tikrai dar gali pasikeisti.

„Pagal apklausų vidurkius K. Harris šiuo metu pirmauja mažiau nei vienu punktu. Rugsėjo mėnesį ji pirmavo 4 punktais. Deja, Viskonsino kaimo vietovės nuo 2012 metų vis labiau linksta respublikonų pusėn, – sakė Ch. Franklinas. – Rezultatą iš esmės gali lemti Respublikonų partijos sėkmė Viskonsino kaimo vietovėse ir demokratų dominavimas Deino bei Milvokis apygardose.“

„Kiti aktualūs regionai – tai Grin Bėjaus ir Foks Valio apygardos (Braunas, Outagamie ir Vinebeigas), taip pat vis labiau palaikančios respublikonus. Viena vertus, augantis Respublikonų partijos populiarumas galėtų pakreipti rinkimų eigą D. Trumpui palankia linkme, bet, kita vertus, demokratų persvara tikrai padidintų K. Harris šansus.“

Rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje, per devynių dienų laikotarpį, D. Trumpas surengė keturis mitingus Viskonsine.

Per susitikimą su rinkėjais Džuno mieste buvęs prezidentas užtikrintai pareiškė: „Jeigu laimėsime Viskonsine, laimėsime ir prezidento rinkimus.“

2016 metais D. Trumpas šioje valstijoje laimėjo mažiau nei 23 tūkst. balsų persvara, o 2020 metais, kai patyrė pralaimėjimą, jo varžovu buvęs J. Bidenas surinko tik 21 tūkst. balsų daugiau. Kaip rodo apklausos, 2024 metais nusimatanti kova taip pat bus ypač artima.

Donaldas Trumpas ir Kamala Harris prieš pirmuosius debatus

K. Harris pozicijos Viskonsine, Mičigane ir Pensilvanijoje yra silpnesnės nei buvo J. Bideno 2020 metais, ypač darbuotojų sąjungų paramos atžvilgiu: nors kai kurių įtakingų sąjungų, kaip antai „United Auto Workers“, paramą užsitikrinti pavyko, kitos išties reikšmingos organizacijos šįkart palaikymo neišreiškė.

D. Trumpo kalbos apie dideles išlaidas, gamybos pajėgumų praradimą ir augančią Kinijos įtaką pirmiausia yra orientuotos į Vidurio Vakarų regiono darbininkų sluoksnį.

Per neseniai Flinte, Mičigano valstijoje, vykusį renginį K. Harris pasistengė paprieštarauti D. Trumpo teiginiui, esą, ji ketina uždrausi visus dujomis varomus automobilius: viceprezidentė patikino rinkėjus, kad jokiu būdu neketina nurodinėti, kokį automobilį jiems vairuoti.

Nerimą dėl smunkančio K. Harris populiarumo Vidurio Vakaruose išreiškė ir apklausų analitikas Nate’as Silveris. Visgi jis perspėjo, kad nevertėtų perdėtai reaguoti į pavienes apklausas. „D. Trumpo šansai laimėti daugiau Rinkikų kolegijos balsų yra beveik tokie patys“, parašė jis savo tinklaraštyje.

N. Silveris atkreipė dėmesį į demokratų madą panikuoti, kai iki rinkimų lieka visai nedaug: šį elgesio modelį, esą, ypač įtvirtino tai, kas įvyko 2016 metais, – D. Trumpo pergalė prieš Hillary Clinton visose trijose valstijose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)