Ši žinia nuskambėjo tvyrant nuogąstavimams dėl potencialios Rusijos invazijos į Ukrainą, Maskvai prie šios šalies sienų sutelkus apie 150 tūkst. karių, iš kurių dešimtys tūkstančių buvo pasiųsti į Kremliaus sąjungininkę Baltarusiją.

„Artimiausiais metais planuojame įsigyti ir aprūpinti kariuomenę įvairia pačia pažangiausia ginkluote, įskaitant lėktuvus Su-30SM, dešimtis sraigtasparnių, zenitinių raketų kompleksų „Tor M2“, – A. Lukešenkos žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Pasak jo, Minskas taip pat svarsto galimybę įsigyti rusiškų modernių oro erdvės gynybos sistemų „S-400 Triumf“.

A. Lukašenka sakė, kad Minskas plėtos karinį bendradarbiavimą su Rusija ir „prireikus“ surengs naujų bendrų pratybų.

„Stiprinsime mūsų karinio bendradarbiavimo su Rusija tolesnį vystymą, nukreiptą į sąjungos gynybos pajėgumų stiprinimą“, – aiškino jis.

A. Lukašenka priminė, kad per pastarąjį pusmetį Baltarusija ir Rusija surengė dideles bendras karines pratybas „Zapad 2021“ ir „Sąjunginis ryžtas 2022“.

Vasario 10 dieną prasidėjusios pratybos „Sąjunginis ryžtas 2022“, į kurias Rusija perkėlė virtinę dalinių iš Rytų karinės apygardos, turėjo baigtis vasario 20 dieną. Maskva ir Minskas tikino, kad rusų kariai po pratybų sugrįš į savo nuolatinio dislokavimo vietas.

Tačiau Baltarusijos gynybos ministras Viktaras Chreninas sekmadienį pareiškė, kad bendros pratybos su Rusijos pajėgomis tęsis dėl „išaugusio karinio aktyvumo“ prie bendrų šių valstybių sienų ir eskalacijos Rytų Ukrainoje.

Šios pratybos didina susirūpinimą, kad Rusija planuoja eskaluoti konfliktą Ukrainoje. Vakarų šalys ir Ukraina praneša apie didelių Rusijos karių pajėgų sutelkimą prie Ukrainos sienos. Nors Maskva ne kartą neigė planuojanti invaziją į Ukrainą, tačiau pirmadienį pripažino Donecko regiono separatistinių darinių nepriklausomybę ir pasirašė su jų lyderiais „draugystės ir savitarpio pagalbos“ sutartis, atveriančias Maskvai kelią oficialiai pasiųsti pajėgų į Kijevo vyriausybės nekontroliuojamas teritorijas.

„Reikės – surengsime naujų [pratybų], kad ir kas ką mąstytų kitapus sienos apie mūsų bendrus su Rusija manevrus. Tai mūsų suvereni teisė – mokytis ginti save savo žemėje bet kuriuo metu, bet kuriame taške“, – antradienį perspėjo A. Lukašenka.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)