Kaip rašo „Forbes“, per kelias savaites trukusias aršias kovas kelių Ukrainos brigadų daliniai sustabdė Rusijos puolimą į šiaurę nuo Vovčios upės. Tuo metu Rusijos pajėgos, kurias sudarė mažiausiai du batalionai su daugybe pėstininkų, šturmavo dešiniajame upės krante esančią Vovčansko chemijos gamyklą. Tikėtina, kad Rusijos pajėgos planavo užimti chemijos gamyklą ir iš tenai pradėti upės perėmimo operaciją, siekdamos įsiveržti į pietinę Vovčansko dalį.
Planas sužlugo, kai ukrainiečių kariai – veikiausiai priklausantys 9-ajam šaulių batalionui, Rusijos savanorių korpusui arba 36-ajai jūrų pėstininkų brigadai – atakavo iš vakarinės chemijos gamyklos pusės ir pasistūmėjo per kelis kvartalus į šiaurę, taip atkirsdami gamykloje esančius rusų karius nuo vakaruose besibazuojančių jų dalinių, rašo „Forbes“.
Anot Ukrainos pajėgų karių, apsuptos Rusijos pajėgos neturėjo jokių šansų evakuotis arba sulaukti pastiprinimo, be to, daugybė rusų žuvo arba yra sužeisti.
Rusijos pajėgų vadai į vakarus nuo gamyklos dislokuotiems savo pulkams savaitgalį nurodė pralaužti ukrainiečių pozicijas, tačiau du bandymai prasiveržti iki apsuptųjų buvo sužlugdyti Ukrainos pajėgų, pranešė Gynybos strategijų centras.
Greičiausiai būtent tada apsupti rusų kariai pradėjo masiškai pasidavinėti į nelaisvę. Tiesa, tiek Rusijos, tiek Ukrainos kariai periodiškai pasidavinėja, tačiau kad šitaip elgtųsi dešimtimis, nutinka ganėtinai retai. Daugiausia belaisvių paprastai tenka skaičiuoti per didelių miestų apgultis ir chaotiškus, skubotus atsitraukimus.
Galima prisiminti, kaip į nelaisvę pasidavė šimtai apsuptame Mariupolyje kelias savaites atsilaikiusių ukrainiečių karių, o 2024 metų vasario vidury Rusijos pajėgų belaisviais tapo dešimtys iš sugriautos Avdijivkos besitraukiančių Ukrainos karių.
Rusijos pajėgų vadus turėjo išgąsdinti toks masinis karių pasidavimas Vovčanske – nė vienos pusės nekontroliuojamame ir ginčų objektu tebesančiame mieste.
Kad ir kokius tikslus turėjo Rusijos pajėgos, praeitą mėnesį kirtusios sieną Ukrainos šiaurėje, jos nepasiekė, ko norėjo, todėl turėtų apsiprasti su besiniaukiančiomis sėkmės perspektyvomis, konstatuoja „Forbes“.