Lankydamasis Prancūzijos Korsikos saloje, Pranciškus meldėsi Šventajai Dievo Motinai už ilgai trokštamą taiką Ukrainos ir Rusijos žmonėms.

„Tai broliai, pusbroliai. Tebūnie tarp jų sutarimas! Karas – visada pralaimėjimas. Tebūnie taika visame pasaulyje!“ – cituoja popiežiaus ištartus žodžius „Vatican News“.

Atsirado manančių, kad žodžius „broliai“ ir „pusbroliai“ popiežius pavartojo prisiderindamas prie Rusijai būdingos karo traktuotės ir jo misijos, susivedančios į siekį sujungti abi tautas į vieną, suvokimo, rašo Ukrainos leidinys anglų kalba „Kyiv Independent“.

2021 metais Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas netgi parašė esė šia tema, kurioje tvirtina esą „rusai, ukrainiečiai ir baltarusiai kilo iš senovės Rusios, buvusios didžiausia valstybe visoje Europoje“.

Iš popiežiaus lūpų nuskambėjęs Ukrainos ir Rusijos prilyginimas broliams ir pusbroliams daug kam sukėlė pyktį.

Daugybė platformos X naudotojų liejo tūžmastį, komentuodami meldžiantis už taiką Pranciškaus pasirinktus žodžius.

„Popiežius pasakė, kad ukrainiečiai ir rusai – pusbroliai. Popiežiui reikėtų pasimokyti istorijos. Visgi net jei teoriškai tai ir įmanoma, prisiminkime, ką Biblija sako apie brolžudystę. Kodėl tad popiežius stoja Kaino pusėn ir kritikuoja Abelį?“ – parašė viena X vartotoja.

Savo suglumimą, apėmusį išgirdus popiežiaus žodžius, socialiniame tinkle X išreiškė ir Kyjivo ekonomikos mokyklos prezidentas Tymofijus Mylovanovas.

„Popiežiau Pranciškau, aš nežinau, kodėl šiandieną prieš Viešpaties Angelo maldą mane ypač žeidžia tie „broliai“? Ar žydai ir vokiečiai buvo broliai Antrojo pasaulinio karo metais? Ar ne per anksti užsigydyti žaizdas? Dabar, kai (didieji) broliai ir toliau mus žudo? Ar mes turėtume su jais susitaikyti?“ – retoriškai klausinėjo jis.

Panašiai rašė ir buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Antonas Geraščenka: „Kalbėdamas maldą popiežius Pranciškus prašė ilgai trokštamos taikos Ukrainos ir Rusijos žmonėms. Malda už taiką Rusijos žmonėms prilygsta veidmainiavimui. Agresoriaus ir aukos perkėlimas į vieną lygmenį yra nepriimtinas tiek etiniu, tiek moraliniu požiūriu. Popiežius palinkėjo ukrainiečiams ir rusams sutarimo. Kaip tai suprasti? Rusai kas dieną žudo ukrainiečius: net ir tada, kai popiežius tarė tuos žodžius, ukrainiečiai buvo žudomi rusų.“

Michaelas MacKay, dar vienas X naudotojas, dirbęs prezidento rinkimų stebėtoju Ukrainoje, parašė štai ką: „Popiežius Pranciškus pasielgė ne naiviai, o piktavališkai. Jis persakė neapykantą sėjančios V. Putino propagandos esmę „istorinės rusų ir ukrainiečių tautų vienybės“ tema. Atrodo, Katalikų Bažnyčios vadovas ir teroristinės Rusijos valstybės lyderis sutinka, kad Ukraina savaime nėra tauta.“

„Newsweek“ primena, kad pasipiktinimo bangą sukėlė ir ankstesnis popiežiaus Pranciškaus pareiškimas, esą, Ukraina turėtų išdrįsti iškelti baltą vėliavą. Vatikano atstovas spaudai Matteo Bruni vėliau pabandė reabilituoti pontifiką, aiškindamas, kad, kalbėdamas apie baltą vėliavą, popiežius neva turėjo omenyje karo veiksmų nutraukimą, paliaubas, pasiekiamas per apsisprendimą pradėti derybas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (151)