„Šiuo metu turiu būti savo šalyje, nes čia vyksta kova už mūsų ateitį“, – savo sprendimą sugrįžti namo iš Ukrainos Delfi paaiškino Irakli.

Su juo Delfi susitiko Tbilisio centre prie parlamento rūmų. Būtent čia dažniausiai prasideda kartvelų protestai prieš valdžios priimtą „užsienio agentų“ įstatymą.

Iš pirmo žvilgsnio Irakli beveik neišsiskiria iš kitų protestuotojų – sportbačiai, mėlyni džinsai, ausinės. Į akis krenta tik kariškos spalvos marškinėliai ir kareiviškas žetonas – pakabukas ant kaklo su išraižytais jo vardu, pavarde, kraujo grupe. Tokius nešioja visi kariai. Kartais tai būna vienas iš dalykų, leidžiančių atpažinti kario tapatybę, jei jis žūsta kare.

Irakli atrodė ramus, draugiškas ir tik užkalbinus jį paaiškėjo, kad vyras neseniai grįžo iš Ukrainos.

Kaip pats papasakojo, 2024 m. vasarį Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą, Irakli iš pradžių nuvyko kaip dokumentikos kūrėjas – norėjo įamžinti tai, kas vyksta karo siaubiamoje šalyje. Tačiau vėliau suprato, kad to neužtenka – negana tik fiksuoti karo siaubus. Jis norėjo pats padėti Ukrainai kovoti už šalies laisvę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)