„Mums labai praverstų tie, kurie čia dirba, – kalbėdamas per visuomeninę radijo stotį „Deutschlandfunk“ sakė R. Habeckas. – Nedirbantieji galės arba netgi bus priversti grįžti atgal, jei šalyje bus saugu.“
Po to, kai praėjusį mėnesį žlugo prezidento Basharo al-Assado režimas, Vokietijoje prasidėjo karšti debatai dėl sirų gyventojų statuso.
Naujausi Žaliųjų partijai atstovaujančio R. Habecko, kandidatuosiančio į kanclerio postą, komentarai skamba panašiai kaip tie, kuriuos sekmadienį išsakė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser: „Tiems, kurie yra tinkamai integravęsi, dirba, išmoko vokiečių kalbą ir čia rado naujus namus, turėtų būti leista likti Vokietijoje“.
N. Faeser vadovaujamos ministerijos duomenimis, šiuo metu Vokietijoje gyvena apie 975 000 sirų. Didžioji jų dalis Sirijos pilietinio karo genami atvyko po 2015 m.
Daugiau nei 300 000 iš jų yra suteikta papildoma apsauga ir šalyje leista likti ne dėl to, kad jiems gresia persekiojimas, bet dėl jų gimtinėje vykstančio pilietinio karo.
Pastaruoju metu Vokietijos imigracijos institucijos, atsižvelgdamos į dinamiškai kintančią padėtį Sirijoje, nusprendė laikinai nesvarstyti iš šios šalies atvykstančių asmenų prašymų suteikti prieglaudą.
Konservatyvioji „Krikščionių demokratų sąjunga“ pabėgėlių iš Sirijos atžvilgiu užėmė griežtesnę poziciją, o parlamentaras Thorstenas Frei’jus teigė, kad tie iš jų, kurie lieka gyventi Vokietijoje, privalo gauti pakankamas pajamas, kad išlaikytų savo šeimą ir sukauptų lėšų pensijai.