Apie tai praneša portalas rbc.ua, remdamasis „The New York Times“ informacija.

Anot Jungtinių Valstijų (JAV) ir NATO pareigūnų, Aljansas paskelbs, kad susitarė Vokietijoje įsteigti misiją, kuri koordinuos visą Ukrainai teikiamą pagalbą ilguoju laikotarpiu. Tai turėtų būti galingas sąjungininkų įsipareigojimo signalas – tiek Kyjivui, tiek Maskvai, kuri viliasi, kad Vakarai pavargs remti Ukrainą.

Kadangi misija vykdys veiklą remiama NATO, ji funkcionuos net ir tokiu atveju, jeigu lapkričio mėnesį įvyksiančius JAV prezidento rinkimus laimės Donaldas Trumpas.

Amerikos prezidento Joe Bideno administracija ir NATO pareigūnai pateikė šią idėją, kad viršūnių susitikimo metu Kyjivui būtų galima pasiūlyti kažką konkretaus, tačiau jie pažymėjo, kad Ukraina dar nepribrendo narystei NATO.

Ir ne tik todėl, kad šalyje tebevyksta karas (jeigu Ukraina dabar būtų priimta į NATO, Aljansas galėtų tapti aktyviu karinių veiksmų dalyviu). J. Bidenas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad Ukraina privalo įgyvendinti svarbių reformų, kurios sumažintų korupciją ir sustiprintų demokratiją bei teisinės valstybės principus.

Kokie naujosios misijos tikslai?

Naujoji misija sujungs visą veiklą, kurią dabar vykdo „galimybių koalicijos“ šalys, teikiančios Ukrainai įvairiausią karinę pagalbą, įskaitant priešlėktuvinės gynybos sistemas, artileriją, naikintuvus F-16, ginklus ir mokymų rengimą.

Taip pat misija koordinuos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymus šalyse sąjungininkėse ir ilgalaikius dvišalius saugumo susitarimus, kuriuos įvairios šalys pasirašė su Ukraina, sakė JAV ir NATO pareigūnai, panorę likti anonimais, nes plano detalės dar nebuvo paviešintos.

Pareigūnų teigimu, visos NATO valstybės narės pritarė misijos įsteigimui, apie tai bus pranešta viršūnių susitikimo metu.

Anksčiau pagalbą Ukrainai šalys daugiausia teikė individualiai, be to, buvo skiriama mažiau dėmesio pagalbos efektyvumui ir Kyjivo skubiausiems poreikiams. Sujungus pagrindinius pagalbos srautus ir mokymus, karinės pagalbos teikimas turėtų būti paprastesnis ir nuoseklesnis, nurodė su planu susipažinę pareigūnai.

Misija, pavadinta „NATO saugumo parama ir mokymai Ukrainai“ (angl. „NATO Security Assistance and Training for Ukraine“, NSATU), sieks sumažinti dubliavimąsi ir sunkumus, susijusius su įvairių rūšių ginkluote, siunčiama Ukrainai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)